YouTube Canlı Yayın Yapmak

YouTube, bir video yükleme ve barındırma  sitesidir. Merkezi Amerika Birleşik Devletlerindeki Kaliforniya şehrinde bulunmaktadır . 15 Şubat 2005 tarihinde 3 PayPal çalışanı tarafından kurulmuş olup günümüze kadar çeşitli güncellemeler ile en çok tutulan ve kullanılan video izleme , video yükleme ve canlı yayın gibi birçok özelliği barındıran bir web sitesi olmuştur.

Gençlerin ve çocukların boş zamanlarını video izleyerek geçirdikleri YouTube kimileri için bir gelir kapısı kimileri için bir eğlence sitesine dönüşmüş durumda.

Youtube da canlı yayın yapmak veya kanal sahibi olup içerik oluşturmak her gencin içinde olan bir hayaldir.

Yeni bir meslek haline gelmek üzere olan  Youtuberlık gün geçtikçe daha çok kitlelere yayılıyor ve büyük ilgi odağı oluyor.

Canlı yayın yapmak için OBS,Google Hangoust gibi programlar kullanılırken artık bu programlara ihtiyaç kalmadan Youtuber’lar ve kanal sahipleri Bu programları kullanmadan youtube nin getirmiş olduğu yenilik/güncelleme ile Programsız Canlı Yayın yapabilecekler!

Bu güncelleme bilgisayarı güçlü olmayıp OBS gibi programları kaldırmayan kullanıcılar için oldukça güzel bir yenilik olduğunu söyleyebiliriz.,

Youtuber Nasıl Olunur?

Youtube Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Tarayıcınızı açıp adres çubuğuna

‘ www.youtube.com/webcam ‘  yazarak veya tıklayıp giderek, Başlığınızı varsa Thumbnailinizi ekleyip canlı yayınlara başlayabilecek ve takipçilerinizle keyifli vakitler geçirebileceksiniz.

Şu anda sadece Google Chrome Tarayıcısı bu özelliği desteklemekte. İlerleyen zamanlarda youtube diğer tarayıcılara bu desteği getirir mi bu şuanda bilinmiyor.

 

Youtube güncellemelerine devam ediyor. Peki ya siz youtubenin bu getirmiş olduğu özelliği nasıl buluyorsunuz? Beğendiniz mi ?

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Counter-Strike: Global Offensive Skinlerini Ne Kadar İyi Biliyorsun?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478