YouTube Silah Kurulumu İçeren Videoları Yasaklıyor !

Pazartesi günü politikasını güncelleyen YouTube, silah kurulumunu anlatan, ve silah satışı yapan videoları / kanalları yayından kaldıracak ve kapatacak.

Geçtiğimiz aylarda 19 yaşındaki bir saldırgan eski okuluna Silahla bir baskın gerçekleştirmişti ve 17 kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştu. Bu korkunç olay Amerikadaki sivil silahlanma karşıtlarını ayağa kaldırmıştı ve silahlanmaya karşı tartışmaları yeniden ortaya koydu.

 

Türkiyede Hatta Dünyada En Popüler Video Paylaşım sitesi olan YouTube’ un Türkiyede büyük bir kitlesi çocuklardan oluştuğu için ve Dünyada Her yaştan kitlesini barındırdığı için YouTube’nin Sahibi Olan Google insanların silahlanmaya teşvik eden videoları kaldıracak ve yasaklayacak. Bu tür videolarda reklam çıkmayacak.

 

 

Youtube geçtiğimiz pazartesi günü getirdiği Güncelleme ile birlikte silah kurulumu ve ev tipi silah aksesuarının nasıl yapılacağını gösteren videoları kaldırmaya başladı. Ayrıca silah ve silah aksesuarı satışı gerçekleştiren videoları da youtube platformundan kaldırıyor.

 

 

 

 

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

YouTube Canlı Yayın Yapmak

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478