Youtube Müziklere daha çok reklam koyacak !

Bir video sitesi olan Youtube zaten abartmakta olduğu reklamları artık daha fazla gözümüze gözümüze sokmaya başlayacak. Amaçları ise gayet basit. 

 

Dünyanın önde gelen büyük video paylaşım sitelerinden olan Youtube,yeni paylaşılan müzikler için artık ücret ödemenizi istiyor. Bu işlemi direkt olarak yapmasa da, bundan sonra ücretsiz olan müzik videolarında daha da fazla reklam yayınlayarak yapay bir problem yaratıp, çözüm olarak ise Youtube Müzik Hizmeti abonelikleri satmayı planlıyor.

Boomberg şirketine göre Youtube’un küresel muzik mp3 indir yöneticisi olan Lyor Cohen, Sxsw ile yapmış olduğu röportajda müzik ve klip videolarında daha fazla reklam çıkacağını bildirdi. Söylenenlere göre bu yapılan hizmetin adı ise Remix olabilir. Lyor Cohen resmi olarak şunlardan bahsetti: “ İzleyiciler arasında canını sıkarak ve tahrik ederek abone yapabileceğimiz çok fazla sayıda insan var. Bunları yaptıktan sonra tüm gürültüler sona erecek ve emin olun ki , insanların bu gürültüler hakkında yazdıkları makaleler de tamamen yok olacak.”

Evet, yanlış okumadınız, YouTube bilerek ve isteyerek reklamlarla canınızı sıkacak ve sizi tahrik etmeye çalışacak, eğer vazgeçmezseniz reklamlardan gelir sağlanacak, vazgeçip abone olursanız zaten para ödüyor olacaksınız.

Diğer bir yandan bakıldığında Müzik üreticileri için artı bir avantaj ve gelir kaynağı olabilir.

Yazmış olduğumuz Söyleşinin oluşturduğu tepkiler üzerine Youtube bir açıklama gereği yapmayı düşündü. Açıklaması ise şu şekilde : “Youtube’daki en önemli olan önceliğimiz,harika kullanıcı deneyimi sunmak ve kullanıcı üyelerimizin aşırı reklam yüklemeleri ile karşılaşmamasını sağlamaktır. Youtube genelindeki videolarda reklam yüklerini özellikle arttırmayı hedeflemiyoruz. Youtu’u şuan ücretli bir müzik hizmeti gibi kullanan ve sağlayacağımız ek özelliklerden de faydalanabilecek bir alt kullanıcı grubu için ücretli hizmetlerimize daha fazla reklam ve promosyon isteği gösterebiliriz.”

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Günün Özeti ( 24 Mart ) – OyunPixel2 sene önce
  • […]  YOUTUBE MÜZİKLERE DAHA ÇOK REKLAM KOYACAK !  Buradan […]

Sıradaki içerik:

Çiftlik bank tosunu Mehmet Aydın’ın Skandal görüntüleri medyaya düştü

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478