Youtube İle İnternetten Para Kazanma

Dünyanın en büyük video paylaşım ağı olan Youtube ile internetten para kazanma hakkında bilgiler edinerek, kısa sürede çalışmanıza bağlı olarak çok güzel gelirler elde etmeniz mümkündür.

Yazımızın devamında Youtube ile para kazanma hakkında birçok detaya değinerek, hangi yolları izlemeniz gerektiği hakkında bilgiler sunduk.

Günümüzde Türkiye’de yüzlerce kişi aylık on binlerce lira Youtube üzerinden para kazanmakta olup, bazı Youtube kanallarının aylık gelirleri lise 200 bini aşmaktadır. Elbette ki böyle bir tane kazanmak zannedildiği kadar kolay olmayıp, büyük bir uğraş ve zaman gerektirmektedir. Hakkıyla bu işe zaman ayırarak işi ciddiye almanız, size de o ölçekte para kazandıracaktır.

Youtube İle İnternetten Para Kazanma Mantığı

Youtube’dan para kazanmak tıpkı web sitelerinden para kazanma mantığı aynıdır. Geniş bir kitleye hitap edebilmek, internet üzerinde ne iş yaparsanız yapın size para kazandıracaktır.

Youtube üzerinden de yüz binlerce insana hitap etmek ve takipçi kazanmak, dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olarak kabul edilen Youtube’dan para kazanmanızı sağlayacaktır. Onun için bir takım şartları sağlamak, takipçi sayınızın artması hususunda oldukça önemli bir etkendir.

İşin temel mantığına gelecek olursak dünyanın en büyük arama motorları arasında yer alan Google, ürün ve hizmetlerin tanıtımını yaparak kişi ya da firmaların para kazanmasını sağlamaktadır.

Google reklamlarını sizin üzerinizden örnek verecek olursak, siz satmış olduğunuz ürünün daha fazla insana ulaşması için Google reklam ağına reklam verdiğinizde, verdiğiniz bu reklamları Google farklı internet sitelerinde insanlara göstermektedir.

Bu gösterim ve reklamlarını da tıklanma neticesinde Google’a ödeyeceğiniz ücretin bir miktarını kendisi almakta ve kalan miktarını ise, web sitesi sahiplerine dağıtmaktadır. Youtube’daki mantık ise aynen bu şekilde işlemekte olup insanların sıra dışı videolar çekerek diğer insanlar tarafından, bu videoların daha fazla izlenmesini nihayetinde değerli reklam görüntülenmesi ve tıklaması almayı hedeflemektedir.

Yani aslında her şey müşteriden başlayıp size gelene kadar herkese kazanç sağlayan ticari bir döngüdür. Bunun yanı sıra sponsor çalışmaları daha Youtube para kazanma mantığı çerçevesinde yer alan farklı bir yöntemdir.

Burada ise ilgili firmalar ürünlerinin tanıtımını yaparak satışını artırmayı hedefleyip, çeşitli Youtube kanallarına reklam vermekte ve ürünlerini tanıtmaktadır. Bu kısmı toparlayacak olursak bir yandan ürün ve hizmet satışı yapan kişiler kazanç sağlarken, bir yandan Google ve Youtube para kazanmakta ve nihayetinde ise video kanalı bulunan insanlara kazandırmaktadır.

Yukarıda para kazanmak ya da kazanacağınız miktarı artırmak için, birtakım şartları sağlamanın gerektiğini belirtmiştik. Daha fazla para kazanmak için yapmanız gerekenler hakkında ara birkaç detayı da, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Youtube’dan Para Kazanmak İçin Yapılması Gerekenler

Bunları maddeler halinde sıralayacak olursak, şunları söyleyebiliriz.

 • Videolarınızın daha fazla insan tarafından izlenmesi ve takipçi sayınızın artması için, kanalda yayınlanan videolar özgün olmalıdır. Yani daha önceden binlerce kez yayınlanmış videoları tekrar paylaşmak, kazancınızı etkileyecektir.
 • Video ses ve görüntü kalitesi için, mikrofon ve kameranızın kalitesi önemlidir. İnsanların videolarınızı severek takip edebilmesi için, videolarınızın mümkün olduğu kadar kaliteli olması gerekmektedir.
 • Çekeceğiniz videoların benzer formatının daha öncesinden başka Youtuberlar tarafından, çekilmemiş olması daha fazla izlenme almanızı sağlayacaktır.
 • Videoların içerisinde hiçbir şekilde telif hakkı içeren bir şey bulunmamalıdır.

Özetle toparlayacak olursak kaliteli ve özgün videoların güncel bir şekilde paylaşılması, Youtube’dan para kazanma için en temel noktadır. Videoları üzerinde çeşitli oynamalar yapmak için kullanacağınız programlar olacağı için, bilgisayarınızın da teknik donanım açısından sağlam olması işlerinizi daha kolay bir şekilde yapmanıza yardımcı olacaktır.

Youtube İle Nasıl Para Kazanırım?

Youtube ile para kazanmak için yapmanız gereken ilk iş, kendinize ait bir Youtube kanalı açmak olacaktır. Kanal açtığınız da profesyonel bir kapak ve profil fotoğrafı ayarlamak da yapmanız gereken ilk işler arasındadır. Profesyonel bir görüntü vermek ve bu fotoğrafların kanalını içeriği ile alakalı olması, daha fazla abone sayısına ulaşmanız için etki edecek basit bir faktördür.

Youtube’da telif hakkı içermeyen videoları yayınladıkça, abone ve izlenme sayınız atmaya başlayacaktır. Youtube kanalı üzerinden para kazanmak için, kanalın 1000 abone sayısına ve belirli bir izlenme süresine ulaşılmasını öngörmektedir. Eğer izlenme sayısı yüksekse, çoğu zaman 1000 aboneye ulaşmadan da para kazanma özelliği açılmaktadır. Ki zaten 1000 aboneye ulaşamamış bir kanalın para kazanma özelliği aktif olsa bile, fazla para kazanması mümkün değildir.

Para kazanma özelliği aktif olduktan sonra ve belirli bir kazanç elde ettikten sonra, kazandığınız tutarı her ay banka hesabınıza çekebilirsiniz. Diğer yandan abone sayınız ile birlikte izlenme sayınız da belli bir seviyeye geldiğinde, size sponsor ve özel reklam teklifleri de gelmeye başlayacaktır.

Önemli olan Youtube kanalını, insanların reklam vermesi halinde onlara müşteri kazandırabilecek seviyeye taşımaktır. Youtube ile para kazanma yolları bu şekilde olup, Youtube kanalından para kazanmak mümkündür.

İnternetten para kazanma yolları serimizden birisi olan Facebook ile para kazanma yolları hakkında detaylı bilgiler veren yazımızı okuyarak, Facebook’tan nasıl para kazanacağınız hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

 • Backlink Satarak İnternetten Para Kazanma | Oyun Pixel – Güncel Oyun Dünyası1 sene önce
 • […] Youtube ile internetten para kazanma […]

 • Youtuber Nasıl Olunur? | Oyun Pixel – Güncel Oyun Dünyası1 sene önce
 • […] İçerik: Daha önceden yayınladığımız Youtube ile internetten para kazanma hakkındaki yazımızda, konuyla ilgili farklı detaylara da göz […]

 • İnternetten Para Kazanma Yolları | Oyun Pixel – Güncel Oyun Dünyası1 sene önce
 • […] Youtube’dan nasıl para kazabileceğinizi öğrenmek için, buraya tıklayabilirsiniz. >> Youtube’dan para kazanma yolları […]

Sıradaki içerik:

Whatsapp Web Nedir

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478