Youtube Hesap Doğrulama Nedir?

Youtube hesap doğrulama nedir? Nasıl yapılır? Sorularını detaylandırdığımız bu yazımızda, hesap doğrulama hakkında aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz.

Markanızı ya da farklı amaçlarla kullandığınız kanalınızı dijital dünyada daha prestijli hale getirmek ve kanalınıza olan ilgiyi artırmak için uygulayacağınız başlıca yöntemlerden birisi olan Youtube hesap doğrulama işlemi, sayfanızın sizi temsil ettiğinin en önemli göstergesidir. Youtube gri tık alma olarak da bilinen hesap doğrulama yöntemi, diğer sosyal mecralarda yapılan işlemlere göre biraz farklı olsa da aynı amacı taşımaktadır.

Youtube Hesap Doğrulama Nedir? Ne için Kullanılır?

Youtube kanalının temsil etmeye çalıştığı marka ya da kişiye ait olduğunun, insanlar tarafından anlaşılması için Youtube tarafından gerekli şartların sağlanması durumunda verilen gri tık işaretidir diyerek, Youtube hesap doğrulama nedir? Sorusunu cevaplayabiliriz.

Özellikle belirli bir başarıya ulaşmış Youtube kanallarının, daha kolay doğrulandığı bilinmektedir. Bu nedenle Youtube kanalı bulunanlar, yeterli ve kaliteli içerik üretmek için yoğun bir çaba göstermektedir. Her ne kadar her Youtuber ya da kanal sahibi hesap doğrulama işlemi yapmak istese de, bunun için belirli bir sürecin tamamlanması gerekmesi nedeniyle kolay yapılabilecek bir işlem değildir. Bu nedenle birçok kanal sahibi, profesyonel bir şekilde hesap doğrulama hizmeti veren ajanslardan yardım almaktadır.

Youtube Hesap Doğrulama İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kanalda kesinlikle, kopya içerikli videolar paylaşılmamalıdır.
  • Kanal güncelliğini sağlamak, başlıca kriterlerden birisidir.
  • Videoların içerisinde, telif hakkı içeren müzik ve diğer kurgular bulunmamalıdır.
  • Videoların izlenme oranları, değerlendirme sürecinde önemli rol oynamaktadır.
  • Kanalın mevcut abone sayısı da, değerlendirme esnasında önemli bir kriterdir.
  • Kanalın, temsil etmeye çalıştığı marka ya da kişiye ait olduğuna dair, istenilen bilgi ve belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir.

Youtube Hesap Doğrulama Çeşitleri

Hesap doğrulama denildiğinde akla ilk gelen gri tik geliyor olsa da, kanalın ilk açıldığında da basit bir işlem yapılarak hesabın doğrulanması gerekmektedir. Bu iki doğrulama çeşidi, genellikle karıştırılmaktadır. Youtube kanalının ilk açıldığında, cep telefonuyla ön doğrulama yapılması esastır. Ki bu doğrulama işlemi sadece güvenlik amacıyla yapılmaktadır.

Yukarıda bizim bahsettiğimi gri tik alarak yapılan doğrulama ise, ayrı bir sürecin sonunda yapılabilecek bir işlemdir. Bu nedenle şartların sağlanmasının yanında, biraz daha zor bir süreç olarak öne çıkmaktadır.

En güncel teknoloji haberleri için, sitemizi takipte kalın.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Deep Web Nedir, Nasıl Girilir, Güvenilir Mi?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478