Yeni Mac Pro ve Display XDR tanıtıldı

WWDC 19 etkinliğinde yeni Mac Pro ve Display XDR tanıtıldı. Çığır açan bu teknolojiler bakalım bizlere neler sunuyor?

Apple bugün, Mac’in yeteneklerini sınırlarını sonuna kadar zorlayan profesyonellere yönelik olarak her şeyiyle yeniden tasarlanan çığır açıcı iş istasyonu yepyeni Mac Pro’yu ve dünyanın en iyi profesyonel ekranı Apple Pro Display XDR’ı tanıttı. Maksimum performans, genişletme ve yapılandırılabilirlik için tasarlanan yepyeni Mac Pro, 28 adede kadar iş istasyonu sınıfı Xeon çekirdeğe, devasa 1.5 TB kapasitesiyle yüksek performans gösteren bellek sistemine, sekiz adet PCIe genişletme yuvasına ve dünyanın en güçlü grafik kartıyla birlikte sunulan bir grafik mimarisine sahip. Apple, çığır açan Apple Afterburner hızlandırıcı kartı da bugün duyurdu. Bu kart, üç adet 8K ProRes RAW videonun aynı anda oynatılmasına olanak tanıyor.

Pro Display XDR, olağanüstü P3 genişlik ve 10 bit renk, 1.600 nit değerinde büyüleyici bir parlaklık, inanılması güç 1.000.000:1 kontrast oranı ve süper geniş görüntüleme açısıyla devasa bir 32 inç Retina 6K ekrana sahip. Üstelik tüm bu teknolojiler çığır açan bir fiyat noktasında sunuluyor. Yeni Mac Pro ve Pro Display XDR, Apple’ın bugüne kadar profesyonel kullanıcılara sunduğu en güçlü araçlar. Ve profesyonel iş akışlarını sonsuza dek değiştirecekler.

iPhone için Steam Link çıktı! İndir!

En iyi CPU performansına sahip olmak isteyen müşteriler için tasarlanan Mac Pro, 28 adede kadar çekirdeğe sahip güçlü Xeon işlemcilere, büyüleyici bir performans ve devasa bant genişliği için 64 adet PCI Express şeride sahip. Bu özellikleriyle Mac Pro, prodüksiyona yönelik render işlemi, aynı anda bir düzine iOS aygıtında yüzlerce sanal müzik aleti çalma veya bir uygulamanın simülasyonunu yapma gibi iş akışları için mükemmel. Ayrıca işlemcinin her zaman sorunsuz bir şekilde çalışması için 300 W güç ve son teknoloji termal mimariye sahip.

Devasa Bellek Kapasitesi ve Genişletme

Çok büyük projelerle uğraşan, devasa veri setlerini analiz eden ve aynı anda çok sayıda profesyonel uygulama çalıştıran profesyonel kullanıcılar için Mac Pro, artan ihtiyaçları karşılayabilecek devasa bir bellek kapasitesi sunuyor. Altı kanallı bir bellek mimarisi ve 12 adet fiziksel DIMM yuvasıyla yeni Mac Pro, devasa 1.5 TB belleğe olanak veriyor. Bu, bugüne kadar bir Mac’te bulunan en büyük bellek. Ayrıca, bir önceki nesil Mac Pro’nun iki katı kadar, yani sekiz adet PCI Express genişletme yuvası sayesinde, profesyonel kullanıcılar sistemlerini daha önce tek bir iş istasyonunda mümkün olmayan biçimlerde özelleştirebiliyor ve genişletebiliyorlar.

Dünyanın En Güçlü Grafik Mimarisi

3D film animasyonları yapan, 8K sahneleri bir araya getiren ve kompleks 3D ortamlar tasarlayan profesyonel kullanıcılar için grafik performansı şimdi her zamankinden daha önemli. İşte bu sebeple Mac Pro dünyanın en güçlü grafik kartına ve tek bir sistemde 56 teraflopa kadar grafik performansına sahip. Çığır açan grafik genişletme mimarisi Apple MPX Modülü, Thunderbolt entegrasyonu ve 500 W’ın üzerinde güç sunarak grafik kartlarında bir ilke imza atıyor. Üstelik MPX Modülü, süper hızlı çalışabilmesi için Mac Pro sistem termalleri tarafından soğutuluyor.

Mac Pro grafik seçenekleri Radeon Pro 580X ile başlıyor. Mac Pro ilk defa Radeon Pro Vega II’yi kullanıma sunuyor. Bu grafik teknolojisi, 14 teraflopa kadar işlem performansı ve 1 TB/s bellek genişliği sunuyor. Bu da, tüm GPU’lar arasındaki en yüksek performans anlamına geliyor. Mac Pro aynı zamanda olağanüstü 28 teraflop grafik performansı ve 64 GB belleğe sahip iki adet Vega II GPU’suyla dünyanın en güçlü grafik kartı olma özelliğini taşıyan Radeon Pro Vega II Duo’yu da seçmenize olanak veriyor. Mac Pro’ya aynı anda iki adet MPX Modülü takılabiliyor. Bu sayede müşteriler iki adet Vega II Duo kullanarak 56 teraflop grafik performansı ve 128 GB video belleğiyle büyüleyici bir performans yakalayabiliyorlar.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

E3 2019’da Ubisoft Espor Oyununu Duyuracak

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478