Yeni God of War, video oyununda ebeveynlik sorunuyla dikkat çekiyor

Yeni God Of War, baba-oğul ile ön ve merkezi bağlar kuruyor, şu soru ortaya çıkıyor: Video oyunları, bir bebeği denemek ve yükseltmek gibi bir şeye adamış gibi gözüküyor mu?

Orijinal Savaş Tanrısı’nın sonunda, o zamanlar bize biraz komik görünüyor. Arşi, bir tazeleme ihtiyacın olması ihtimaline karşı, OG Savaş Savunması olan Ares’in, bıçak avlayan adamımızı sağdaki adam, en büyük savaşçı olmak için manipüle etmeye çalışmasıdır. İnsanları öldürmekte zaten iyidir, ama aynı zamanda sevgiye sahiptir. Kızına ve karısına göre, görünüşte onu geri tutuyor. Öyleyse: Uzun lafın kısası olan Ares, ailesini tam bir cinayet öfkesi sırasında öldürmesi için Kratos’u hünerli hale getirdi ve sondan bir önceki savaş, anti kahramanımızın, ara sıra klonların boynuzlarını korurken tüm olayları yeniden yaşadığını ve ara sıra ailesini tekrar sağlığına kavuşturduğunu görür. Onlara bir düğmeye basarak, kendi düğmesini aktarır. 2005 yılında, bu tür komik gibiydi, ama temelde iyi. Kağıt üzerinde bile, muhtemelen o kadar da kötü görünmüyor. Benim bir bebeğim vardı. Bu yüzden, muhtemelen yalnız değilim. 2017’deki ortalama oyuncu 35’di ve bu sayı muhtemelen Farmville taraftarlarının yaşlanan bir nüfusu tarafından çarpıtılırken, hala ilk yaştaki babaların (33.2) ve annelerin (30.3) yaş ortalamasının biraz üzerindedir. Neyin nasıl olduğunu bilen bir oyuncu nesliyiz  arkadaşlardan ve aileden, bebeğin kaprisleriyle uğraşmak ya da bir çocuğu tüm tehlikelerden korumak ve denemek gibi öngörülemeyen bir dünya.

 

Ama aslında durup ona baktığınızda, uygun ebeveynliğe benzeyen herhangi bir özelliği olan oyunlar zeminde oldukça zayıftır. Tabii ki, Ebeveyn-çocuk ilişkileri oyunlarda bir şey oldu çünkü Donkey Kong Jr. 1982’de hapsedilen babasını kurtarmak için küçük bir adamın göreviyle geri dönüyor. Drama inşa etmenin kolay bir yolu, arcade kabininin yanında fazla yer bulunmadığı zamanlar için önemli bir hikaye anlatımı.  örneğin, Soul Calibur ve Tekken’de, uzun – Oğlunu ya da kızını ağzında yumruklamaya / aktif bir yanardağa atmaya hazır olmayan ayakta duran karakter, ve Metal Gear’ın soy ağacı sadece dizi yürüyüşleri sırasında daha da karışık hale gelir. Fakat ebeveynlik, karar verme aşamasında, kafa kafaya tutuşurken, ah ,haksızlık büyüyecek tuhaf bir his olur mu? Bu biraz daha nadir. Örneğin, şiddetli Yağmur Al , bir babanın (ve oğlunun) acımasız bir şekilde betimlenmesi ve anne babaların çocuklarına gidecekleri uzunlukların bir örneği olarak bahseder. Bu harika bir oyundur, ama aynı zamanda çocuk oyuncağı temasının sadece bir devamıdır ancak pasif ,agresif olarak masayı kurarsanız , çocuklarınızla birlikte Prolog bölümünde oynarsınız. Olayların nasıl ortaya çıktığı konusunda herhangi bir etkisi yoktur. Ve sonra, elbette,  ( spoiler !) Parmağını kesebilirsin ya da bir ahbapı öldürür ya da yaklaşan trafiğe girebilir ya da kırık cam ve elektrik kablolarının tünelinden geçebilir, ama gerçek ebeveynlikle kareye çıkmak zor, çünkü sadece oyun, yapmanizi istiyor, bilinçli olarak size güvenen küçük insanlari nasil artirmaniz gerektigini bir karar olarak degil. Sonumuz, belirsiz ailevi tip oyundaki en duygusal tepkilerden biridir, karakterlerini tam anlamıyla ortaya koyar: karakterlerin birbirini sevmesini izlersiniz.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • God of War Kratos Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı1 sene önce
  • […] Yeni God of War, video oyununda ebeveynlik sorunuyla dikkat çekiyor […]

Sıradaki içerik:

Yakuza 6 Sonunda Batı’ya Geliyor

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478