Yandex Çeviri Yeni Özellik ! Görsel Çeviri !

Word Lens uygulaması, görsellerde bulunan metinleri anlık olarak tercümeye yaparak, ingilizce Türkçe çeviri uygulamaları konusunda çıtayı fazlasıyla yükseltmişti. Google, bu kodlamaları Word Lens’ten satın aldı ve kendi bünyesinde olan Google çeviri uygulamasına tamamen entegre etti. Kısa bir zaman zarfı sonrası büyük firma Yandex de çeviri uygulamasına eklemiş olduğu yandex görsel çeviri özelliği ile yeni bir seviyeye adım attı.

İngilizce Türkçe Çeviri – Yandex Çeviri

Yandex Çeviri uygulamasının mobil sürümleri olan android ve iOS uygulamalarında kullanılabilen özelliği denemek için, görmüş olduğunuz yazılı bir metnin fotoğrafını çekip Yandex Çeviri uygulamasına yüklemeniz yeterli sayılıyor.

Bu çeviri için, uygulama içerisindeki kamera ikonuna tıklayarak yeni bir fotoğraf çekebilir veyahut galeriniz de bulunan eski bir fotoğrafı da yükleyebilirsiniz. Sonrasında geliştirilen uygulama optik özellikli sistem tanıma teknolojisi ile yollamış olduğunuz görseli tarıyor. Yandex görsel çeviri ile metni tespit edip otomatik olarak tercüme ediyor. Uygulamanın tercüme etmiş olduğu metinleri açık renk ile ön plana çıkartan bu uygulamada, her kelimeye dokunduğunuzda istediğiniz dil ile çevirileri tek tek değiştirebiliyorsunuz.

Daha öncesinde Google Çeviri veyahut Word Lens kullandıysanız. Yandex Çeviri uygulamasının görsel çeviri olarak hem daha yavaş ve daha fazla zahmetli olduğu konusuna kolaylıkla değinebilirsiniz. Fakat üretilen bu uygulamanın Türkiye’den olan kullanıcılar için en büyük artısı, Türkçe dilinde de güzel bir görsel tercüme de yapması. Bu fonksiyon ise Google görsel çeviri uygulamasında bulunmayan bir özellik. Yandex Çeviri, Türkçe haricinde, Almanca, Çekçe, Fransızca, İspanyolca, İngilizce, İtalyanca, Lehçe, Portekizce, Rusça ve Ukraynaca olmak üzere birbirinden farklı. 11 dilde net ve okunaklı metinleri tarayıp çeviri yapabiliyor. Bu okuduğu metinleri desteklemiş olduğu 47 dilden her birine de çevirebiliyor.

Yandex çeviri uygulamasını ise ceviri.yandex.com.tr adresinden veya iOS cihazlarınıza indirerek de kullanabilirsiniz. Google Çeviri uygulamalarının neredeyse gerçek zamanlı olan ses ve görüntülü çeviri özellikleri içeren kullanım videolarına da göz atabilirsiniz. İngilizce Türkçe çeviri için bir çok kişi çeviri yaparken problem yaşamakta. Yandex bu problemleri aşmamıza fazlasıyla yardımcı olmaya çalışmakta. Günümüzde çeviri uygulamaları her geçen gün geliştirilse de farklı bir dil bilmek kadar iyi değiller.p

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

YouTube Türkiye’de En Çok İzlenen Videolar

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478