Xbox’ın Forza oyunu mobile geliyor!

Forza

Xbox One ve PC için geliştirilen Forza oyunu söylenenlere göre mobil platforma çok yakında göz kırpacak. İşte konuyla ilgili detaylar.

Microsoft’un Xbox 360 ile başlattığı yarış oyunu Forza, daha sonra Xbox One ve PC’ye gelmişti. Xbox One ile exclusive kavramının üzerine toprak atarak kendi kafasına sıkan Xbox cephesi, şimdi de mobile gözünü dikmiş durumda. Bugün gelen bilgilere göre; Forza, mobil platformlar için geliştirilme başlandı.

Forza oyunu mobile geliyor!

Forza serisinin geliştiricisi olan Turn 10 Studios, forumlarında yanlışlıkla Forza’nın mobil sürümünün geliştirildiğini sızdırdı. Forza Horizon 4 kafasında bir oyun olmasını beklediğimiz mobil Forza’nın henüz ne zaman çıkacağına ilişkin en ufak bir bilgi bulunmuyor.

Forza oyunu

Real Racing ve Asphalt serisi gibi kaliteli grafiklere sahip yarış oyunları uzun zamandır mobil platformlarda yer alıyordu. Ancak Forza’nın arcade türünde ve kaliteli grafikler ile mobile gelecek olması piyasayı bir anda karıştıracaktır.

Disksiz Xbox One Mayıs ayında geliyor!

Forza serisinde daha çok simülasyon sevenelere hitap eden Motorsport da bulunuyor. Ancak mobilde simülasyon oynaması zor olacağı için Turn 10 bu topa girmeyecektir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Disksiz Xbox One Mayıs ayında geliyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478