Windows Core OS duyuruldu!

Windows Core OS

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows Core OS duyuruldu. Bakalım Windows Core OS adam akıllı bir işletim sistemi deneyimi sunabilecek mi?

Microsoft, bugün sürpriz bir şekilde yeni işletim sistemini duyurdu. Core OS olarak açıklanan yeni işletim sistemi sorunsuz güncelleme ve donanımlar ile uyumlu olması ile dikkat çekiyor. 2021 yılına doğru çıkması beklenen yeni Windows işletim sistemi bakalım bizlere neler sunuyor?

Microsoft yeni işletim sistemi ile ilgili; “Yeni modern PC’ler ve inovatif cihazlarla genişleyen ekosistem, gelecekteki ihtiyaçları karşılamak adına yeni bir işletim sistemi inşa etme ve pazara sunma ihtiyacı doğurdu. Kullanıcıların temel ihtiyaçlarını ve beklentilerini cihazlarından karşılamalarını sağlayacak, insanı merkezine alan deneyimler sunacak bir işletim sisteminden söz ediyoruz. Yeni işletim sistemi, arka planda sorunsuz şekilde, hiçbir şeyi bölmeden gerçekleşecek kesintisiz güncellemeler içerecek! Aynı zamanda varsayılan olarak güvenli, uygulamalardan bağımsız bir güvenlik sistemiyle, yaşam boyu saldırılara karşı koruma sağlayacak modern bir işletim sistemi olacak. 

Wi-Fi, 5G LTE gibi teknolojiler sayesinde sürekli bağlı kalacak, kullanıcılar kopukluklar için endişelenmeyecekler. Bütün kullanıcıların cihazları birbirlerine bağlı olacak. Kullanıcılar, cihazlarını ellerine aldıklarında bir daha şarj edene dek performans değişimleri konusunda endişelenmeyecekler. Bu özellikler, kullanıcıların temel gereksinimlerini karşılayacak, ancak gerçek bir deneyim sunmak için onları da memnun etmeliyiz. Bu nedenle yeni işletim sistemi, bulut sistemlerine bağlantılı uygulamalarla, yüksek işlem gücünü kullanıcılara sunacak. Bu deneyimler yapay zekâ ile güçlendirilecek, kullanıcıların ertesi gün yapmaları gereken işleri yapmalarına yardımcı olacak. Modern işletim sistemi aynı zamanda çok uyumlu olacak. İnsanlar; kalemler, sesli komutlar, dokunma hareketleri ve hatta gözlerini kullanacaklar. Elbette kullanıcılar istediklerinde klavye ve fare ile aynı işletim sistemini kontrol edebilecekler.

Windows Core OS

Modern ekosistemler, kullanıcıların temel ihtiyaçlarını her türlü kişisel cihazlarından karşılamasını, anlık güncelleme desteğini, saldırılara karşı standart güvenlik korumalarını, hızlı bağlantıları, 5G’yi, daha hızlı Wi-Fi erişimini talep ediyor. Microsoft, bu modern işletim sistemi gereksinimleri için araştırma yapıyor, elektronik dünyasında yaşanan gelişmelere uyacak yeni deneyimler üzerinde çalışıyor, güçlü bilgisayarlar, bulut sistemleri ve yapay zekanın gücünden faydalanmak istiyor.” açıklamasında bulundu.

Windows Core OS özellikleri

  • Sorunsuz güncelleme
  • Varsayılan standart güvenlik koşulları
  • Her zaman internete bağlı kalma
  • Sürdürülebilir performans geliştirmeleri
  • Bulut sistemleri entegrasyonu
  • Yapay zeka entegrasyonu
  • Üst düzey uyumluluk
  • Donanımsal değişimlere uyumluluk
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Huawei Servis Günleri Fırsatlar ile Geliyor

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478