Whatsapp Web Nedir

Son zamanlarda WhatsApp uygulamasının daha farklı ve fazla platformlarda kullanılabilmesi için çok fazla zaman harcayan Facebook yazılımcıları, WhatsApp Web uygulamasına iki adet yeni güncelleme yayınlayacak. Whatsapp web uygulamasına gelecek olan ve geliştirilmeye devam edilen yeni güncellemenin içerisinde özel oluşturulmuş çıkartmalar ve albüm özellikleri.

WhatsApp, yeni geliştirdiği Albümler isimli harika özellik ile herkesi heyecanlandırmaya devam ediyor. Albümler özellikleri ile birlikte daha hızlı bir şekilde tek seferde fotoğraf ve videoları gruplandırmaya olanak tanıyor. WhatsApp Web uygulaması için özel olarak geliştirilen bu albüm özelliği sayesinde bilgisayarınızdan çok basit bir şekilde çoklu dosya aktarabileceksiniz.

Yeni düzenlenen Albüm özellikleri Android ve iOS yazılımlarında bulunmakta ve bir hayli kullanışlı durumda. Örnek olarak, kullanıcı bu göndermiş olduğu fotoğrafları silmek istiyor ise direkt olarak albümleri kaldırabilirler.

Çıkartma gruplandırmaları hepimizin de bildiği üzere iOS ve Android platformlarda uzun zamandır bulunmakta ve karşımızdaki kişinin emoji göndermesi haricinde farklı şekillerde çıkartmalar göndermemizi sağlıyor. Örnek olarak iki adet çıkartma gönderdiğimizde ve sohbeti tekrardan açtığımızda, bu yollanmış olan çıkartmalar aynı albümlerdeki gibi gruplandırılmış şekilde gözükecektir.

Whatsapp Web Nedir

Whatsapp web, Whatsapp uygulamasını bilgisayarınızda ve kullandığınız herhangi bir tarayıcı üzerinde rahatça kullanmanızı sağlayan, WhatsApp uygulamasının kendisi tarafından kullanıcılarına sunduğu bir hizmet. WhatsApp web adresi de şu şekilde web.whatsapp.com

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır

İlk olarak bilgisayarımızda https://web.whatsapp.com/ adresine giriş yapıyoruz.

  1. Telefonumuzdan WhatsApp uygulamasını çalıştırdıktan sonra, Android telefonlarda Menü > WhatsApp Web’e tıklayın Apple ürünlerinde ise Ayarlar > Whatsapp Web’e tıklıyoruz.
  2.  Üçüncü olarak da telefonun kamerasını Bilgisayarımızın monitörüne yönlendirerek ekranda gördüğünüz QR kodunu okutuyoruz. Tebrikler ! WhatsApp web kullanıma aktif.
  3. Çıkış yapmak için tarayıcınızdan sağ üst taraftaki ayarlar kısmından çıkış yap butonuna tıklayabilirsiniz.

Whatsapp Web Dezavantajları

Whatsapp uygulamasının bizlere sunduğu avantajlar kadar dezavantajları da tabi ki mevcut.

  • Kesinlikle telefonunuzun şarjının olması ve internete bağlı durumda olması gerekmekte. Aksi durumlarda mesaj gönderip mesaj alamıyorsunuz.
  • Cep telefonunuz yanınızda olmadan Whatsapp hesabı açamıyorsunuz.
  • Telefonunuzun ekranı kapalı iken bağlantıda veri kayıpları yaşayabiliyorsunuz ve telefonun ekranını kapatıp açmanız gereken durumlar olabiliyor.
  • Aynı Whatsapp numarasını tek tarayıcıda kullanabiliyorsunuz. Birden fazla tarayıcıda kullanmak istediğiniz taktirde diğer kapanıyor.

Whatsapp Çöktü Mü?

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Üretilmiş En İyi FPS Oyunları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478