WhatsApp gruplar için güvenlik önlemi!

grup

WhatsApp gruplar için güvenlik önlemi kademe kademe olarak alınmaya başlandı. Artık gruplara izniniz olmadan katılmayacaksınız.

WhatsApp kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı ve artık saç baş yolduran durum şüphesiz ki X kişisi sizi Y grubuna ekledi olayıydı. Sizin telefonununuzun kayıtlı olduğu herhangi biri size sormadan danışmadan direkt gruplara dahil edebiliyordu. WhatsApp nihayet buna bir çözüm buldu.

iOS 12.3 Public Beta çıktı! İndir!

iPhone ve Android sahiplerine kademe kademe olarak sunulan grup ayarları özelliği ile artık size kimse sormadan danışmadan gruplara ekleyemeyecek. Biz de WhatsApp’taki grup ayarlarını nasıl değiştireceğinizi anlatıyoruz.

WhatsApp’ta gruplar ayarını değiştirin!

WhatsApp uygulamasından Ayarlar bölümüne gidin. iPhone ve Android için aşağıdaki talimatları izleyin.

  • Android: Diğer seçenekler > Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Gruplar’a dokunun.
  • iPhone: Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Gruplar’a dokunun.

Karşınıza açılan ekrandan; Herkes, Kişilerim veya Hiç Kimse seçeneklerinden birini işaretleyin.

  • Herkes: Telefonunuzun kişiler listesinde olmayan kişiler de dahil olmak üzere herkes, onayınız olmadan sizi gruplara ekleyebilir.
  • Kişilerim: Sadece telefonunuzun kişiler listesinde bulunan kişiler, onayınız olmadan sizi gruplara ekleyebilir. Telefonunuzun kişiler listesinde olmayan bir grup yöneticisi sizi bir gruba eklemeye çalıştığında, sizi gruba ekleyemeyeceğini söyleyen bir bildirim alır. Yöneticiden Gruba Davet Et seçeneğine dokunması veya Devam’a basması istenir. Böylece grup yöneticisi bireysel bir sohbet aracılığıyla size özel bir grup daveti gönderebilir. Süresi dolmadan önce daveti kabul etmek için üç gününüz olacak.
  • Hiç kimse: Davet edildiğiniz her bir gruba katılmak için onay vermeniz gerekir. Bir grup yöneticisi sizi bir gruba eklemeye çalıştığında, sizi gruba ekleyemeyeceğini söyleyen bir bildirim alır. Yöneticiden Gruba Davet Et seçeneğine dokunması veya Devam’a basması istenir. Böylece grup yöneticisi bireysel bir sohbet aracılığıyla size özel bir grup daveti gönderebilir. Süresi dolmadan önce daveti kabul etmek için üç gününüz olacak.

grup

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Fortnite v8.30 güncellemesi yayınlandı! İndir!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478