VFŞL ELEMELERİ BAŞLIYOR

2018 Yaz Mevsimi’nde VFŞL’de mücadele edecek son takım bu hafta sonu belirleniyor.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde lig aşamasının birincisi, 9 haftalık süreç boyunca mükemmel performans sergileyen BAUSuperMassive eSports oldu. 28 maçta sadece 2 kez mağlup olan SUP’u takip eden takım ise ; tanınmış isimlerden oluşan kadrosuyla Royal Bandits ekibi oldu .

VFŞL’ye veda eden takımlardan biri  Galakticos olurken, bahsettiğimiz bu üç takım haricindeki tüm takımların sırası ligin son gününde belirlendi.

Ligin son gününe 3. sırada giren 1907 Fenerbahçe Espor, Team AURORA’yı yenerek lig üçüncülüğünü garantiledi. FB’nin hemen arkasındaki YouthCREW 4.lüğü garantilemiş oldu.

Ligde ilk 6 sırayı alanların katılacağı mevsim finalleri için mücadele veren 3 takım vardı: AUR, DP ve HWA. Bu takımlar arasından DP lig aşamasının son maçında YouthCREW’u yenerek ligi 5. sırada bitirmeyi garantiledi, 11 galibiyetle 6. sıra için eşitlenen ve ikili averajda da birbirine üstünlük sağlayamayan AUR ile HWA ise tiebreak maçı oynadı.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde 9 haftalık lig aşamasının sona ermesinin ardından bir yandan Kış Mevsimi Finalleri’nin eşleşmeleri belli oldu diğer yandan da VFŞL Elemeleri’ne katılacak son takım ortaya çıktı.

VFŞL’de son gün oynanan tiebreak karşılaşmasında Team AURORA’ya yenilerek HWA GAMING, ligi 7. sırada tamamladı. Takım ligdeki yerini korumak için mücadelesini VFŞL Elemeleri’nde sürdürecek. VFŞL elemlerinde dün saat 18:00’da oynanan HWA-BJK maçını HWA kazandı ve adını finale yazdırdı .

Yükselme Ligi ikincisi Beşiktaş ve Yükselme Ligi üçüncüsü Team Cappadocia’nın da bulunduğu turnuvanın formatında bu sene değişikliğe gidildi , çift eleme usulü oynanan turnuvada ŞL 7.si ve YL 2.si turnuvaya “kazananlar grubundan başlayarak bir avantaj sahibi olurken, YL 3.sü turnuva tablosunun alt kısmından, yani “kaybedenler grubundan başlıyor. Kazananlar grubundan başlayan takımların mağlup olması durumunda bir şansı daha olurken, kaybedenler grubundan başlayan CAP tek seri kaybetmesi durumunda turnuvaya veda edecek.

 

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

15 SORU İLE ADINIZI SOYADINIZI BİLEN SİTE ! Oilsjt Analytica!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478