Vestel Venüs Z20 İnceleme ve Özellikleri

Yerli akıllı telefon üreticisi Vestel tarafından üretilen cihazlar arasında ustalık dönemi telefonlardan biri olarak en azından şimdilik kabul görebilecek olan Vestel Venüs Z20 inceleme ve özellikleri hakkındaki detayları, sizler için hazırladık.

Birçok farklı özelliğini incelediğimiz Z20, fiyatı ve buna göre özellikleri bakımından alınabilecek telefonlar arasında yer alıyor mu? Gelin birlikte bakalım.

Venüs Z20 İncelemesi

Tasarım Detayları

Telefonun tasarım detaylarına, özellikle dikkat ettik. Önceki modellere göre tasarım anlamında çok daha iyisini yapmayı başaran yerli markamız Vestel’i, Z20 tasarımı için kutlamak gerekir. 2.5D yuvarlatılmış tasarım teknolojisine sahip olan telefonun, parlak arka yüzeyi her ne kadar parmak izini belli ediyor olsa da genel anlamda oldukça başarılı diyebiliriz.

Telefonun arka kamerasını ve flaş kısımlarının da telefon yüzeyiyle sıfır olması da, cihaza ayrı bir hava katmış durumda.  Sedef Mavisi, Altın Sarısı ve İnci Siyahı renk seçenekleriyle sahip olabileceğiniz telefonun, özellikle önceki Vestel akıllı telefon modellerine göre kesin bir başarı gösterdiğini görmekteyiz.

Telefonun sol kısmında SIM kart yuvası bulunurken, üst kısmında kulaklık çıkışı yer alıyor. Üst ön kısmında bulunan kamera ve LED flaşta, iyi bir şekilde konumlandırılmış durumda. Parmak izi okuyucuya yer verilen telefonun gövde kısmının ise, cam ve metal karışımından imal edildiğini söyleyebiliriz. Tasarım konusunda, Vestel Z20 bizden tam not alıyor. Ancak, parmak izinin arka kapakta belirgin olmasını, bu cümleme şerh düşmekte yeniden fayda görmekteyim.

Vestel Venüs Z20 Teknik Özellikleri

Tasarımdan sonra hemen teknik özelliklerine geçerek, telefonun neler sunduğunu ayrıntısıyla inceledik. Nihayetinde tasarım cihazın sadece ambalajı olsa da, cihaz içeriğinde neler olduğuna bakmak ürünün kalitesini anlamak olacaktır.

8 MP flaşlı özçekim kamerası bulunan telefonun, 16+5 MP ana kamerası bulunuyor. 2160×1080 piksel ekrana sahip olan Venüs Z20, Snapdragon 630 8 çekirdek işlemciden güç almaktadır. 3400 mAh pil kapasitesi bulunan Z20’nin, 4K video kayıt ve FM radyo gibi özellikleri olduğunu da ayrıca belirtelim.

4 GB RAM ile birlikte 64 GB dahili depolama özelliği bulunan telefonun, dahilin depolama alanı olan 64 GB çoğu kullanıcı için yeterli olsa da, biraz daha yüksek olmasını beklerdik.

Performans ve genel değerlendirme olarak alınabilecek akıllı telefonlar arasındaki Vestel Venüs Z20, Vestel’in sitesinde resmi fiyat olarak 2099 TL etiketine sahip olsa da, internet üzerinden ortalama 1750 TL’ye telefonu almak mümkün oluyor.

Tüm teknoloji haberleri için, sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

2019 yılının en iyi çift SIM kartlı akıllı telefonları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478