Valve CSGO Hilelerini Banlıyor!

Başlıklar

Valve şirketi büyük kararlar alarak CSGO oyunu içerisindeki hile kullanan oyuncuları hızlı bir şekilde banladığını açıkladı Türkiye’den bildiğimiz üzere internet kafe gençliğinin uzun yıllar oynadığı ve hala da oynamakta olduğu popüler olan Counter Strike oyununun Global Offensive versiyonunda, hepimizin de farkettiği ve bizleri oyundan soğutan hileciler son zamanda fazlasıyla artmıştı.

CSGO Hile Kullanan Banlanıyor

Zaman zaman popüler olan çoğu oyunda , Oyuncu düşmanı birçok hileci mevcut . Örnek göstermek gerekirse eski popüler oyunlardan Knight Online , Metin 2 , Ultima online gibi mmprg oyunlarda bile internet kafelerde birçok hileci ile karşılaşıyorduk.

Valve şirketi dünyada’ki  en popüler FPS oyunlarından olan özellikle Avrupa ülkeleri , Rusya ve Türkiye ağırlıklı olarak oynanan CS:GO oyunu , her ülkeden hilecilerle karşılaşıyor. Bu arada CS:GO oyunu 2014’de dünyada en çok oynanan oyun olarak seçilmişti.

CSGO En Çok Oynanan Oyun Seçildi

Valve şirketinden gelen açıklamalara göre , Oyuncuları oyundan soğutan ve oyunu tatsızlaştıran “Hileci” kişiler ile mücadele etmek , oldukça değerli ve sağlam bir iş gücü gerektiriyor. Valve şirketinin programcılarından olan John McDonald’ın , oyun geliştiricileri ile yapılan konferansında yapmış olduğu açıklamaya göre, Valve şirketi hileciler ile ilgili uzun bir süredir derin araştırma ve öğrenme safhalarını geride bıraktı. An itirbarı ile günde en az 600.000 adet 5v5’lik olan Cs:Go maçı yapılıyor ve bu maçlarda hile yapılıp yapılmadığını tespit etmek üzere tam 1700 atne , özel işlemcili bilgisayarlar ile hilecilerin tespitleri sağlanmaya çalışılıyor.

Günümüzde E-Sports kavramı artık çok ciddi bir iş kolu haline geldi ve bu iş dalından ekmek yiyen , geçim sağlayan binlerce oyuncu da olduğu düşünülünce, Valve şirketinin bu hileci konusuna ciddi bir biçimde eğimesi de sevindirici diyebiliriz.

Umarım Hiç bir oyunda hile ile karşılaşmamamız dileğimle.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Ücretsiz Steam Kodu ”Viking’s drakkars”

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478