Uygun fiyata telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler

Her geçen gün sınırsız bir şekilde gelişme sağlayan Teknolojiye ayak uydurmak, günümüzde pek mümkün olacak bir durum değildir. Bugün almış olduğunuz bir telefonun, bir ay sonra yeni bir modelinin çıkması günümüz teknolojisinde oldukça mümkün bir durumdur. Kısaca sürekli gelişen teknolojiye ayak uydurmak, son derece zordur. Bu yüzden uygun fiyata telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler listemizde yer alan özelliklere dikkat ettiğiniz de, hem bütçe dostu bir telefon alabilir hem de asgari ihtiyaçlarınızı bu sayede karşılayabilirsiniz.

Uygun fiyata telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler

Ekran boyutu ve çözünürlüğü

Alacağınız telefonda video ve fotoğrafların daha kaliteli gözükmesi için, 1280 x 720 pixel ekran çözünürlüğüne sahip bir telefon, uygun fiyatlı telefonlar arasında ideal bir ekran seçimi olacaktır. Elbette ki, daha yükseği daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunar.

Ancak uygun fiyata alacağınız telefonlarda daha yüksek özellikleri bulmak, pek mümkün olmayabilir. Bu yüzden sadece minimum olması gereken özelliği, size tavsiye ettik. Bu ekran özelliği aynı zamanda internette, Web siteleri üzerindeki dolaşımı da kolaylaştıracaktır.

RAM ve depolama alanını

Özellikle Android telefonlarda daha sık karşılaşılan sorunlardan birisi, cihazda tanımlanan depolama alanının önemli kısmını, yerleşik dosyaların kullanmasıdır. 8 GB alan tanımlanan bir cihazın neredeyse bu alanın yarıya yakınını, Android cihazların sistem dosyaları kullanıyor. Bu sebeple uygun fiyata cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında, depolama alanının yüksek olması önemli bir husustur. Cihazın 16GB bir alana sahip olması, en azından ucuz telefon modellerinde ideal bir seçenek olacaktır.

Telefonun performans kayıplarının en önemli sorunlarından birisi olan RAM düşüklüğü ise, teknik özellikleri oldukça gelişmiş olan yüksek fiyatlı telefonlarda fazla sorun olmasa da, uygun fiyata satılan telefonlar da ayrı bir sorun teşkil etmektedir. Bu nedenle alacağınız telefonun fiyatı ne kadar düşük olursa olsun, RAM alanının en azından kesinlikle 2 GB üstü olmasına dikkat edin.

Hafıza kartı desteği

Muhtemelen alacağınız cihazın depolama alanı yetersiz kalacağı için, minimum 32 GB’lık bir hafıza kartı desteği sunulmasına özen gösterin. Bu sayede telefonunuzda fotoğraf ve müzik dosyalarınızı, daha sorunsuz bir şekilde arşiv yapabilirsiniz.

Kamera çözünürlüğü

Uygun fiyatlara satılan telefonların kamera çözünürlüğü de, doğal olarak beklenenin çok altındadır. Ancak bazı marka telefonların kamera çözünürlükleri aynı segmentlere göre biraz daha niteliklidir. Bu sebeple daha kaliteli fotoğraf ve video çekebilmek için en azından, 16 megapiksel ana kamera çözünürlüğü olması bir nebze de olsa, fotoğraf ve video çekim ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Pil kapasitesi

Uygun fiyatlı telefonlar sunduğu özelliklerine göre, özelliklerinin düşük olması sebebiyle pil kapasitesini de küçük tutmaktadır. Siz bu özelliği daha yüksek tutan telefon markalarını tercih ederek, daha iyi bir kullanıcı deneyimine sahip olabilirsiniz.

Oyunpixel.com, teknoloji haberleri

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Black Desert Av Mevsimi serüveni

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478