Üretilmiş En İyi FPS Oyunları

Üretilmiş olan en iyi FPS oyunları sizler için sıraladık.  FPS oyunları konusundaki bilgilerinizi gözden geçirmek ister misiniz? Örnek olarak Doom, Fps türünün ilk temsilcisi olarak sayılabilir. Bakalım makalemizde sizlerin de özlem duyduğu ve sevdiği oyunlar da var mı?

FPS oyunlarının tarihlerine bakacak olur isek yaklaşık olarak 30 yıl kadar gerilere dönmemiz gerekmekte. İlk üretilen FPS oyunlarından biri olan Maze War olurken, tamamen 3D boyuta geçerek oyun dünyasını farklı bir yere sürükleyen Wolfenstein 3D ile gerçek bir FPS oyunu ile karşılaşıyoruz.

Need For Speed Heat Geliyor!

Oynadığımız oyunu karakterimizin gözünden görerek, düşmanlarımız ile karşılaşabildiğimiz ve yapay zeka ile başlayan bu serüvenin sonrasında online ve multiplayer seçenekleri ile farklı platformlara taşınması gerçek insanlarla savaşmamıza olanak sundu.

DOOM

Çok basit bir şekilde 4 MB bellek ile oynayabildiğiniz ve tamamen bir sistem canavarı olarak kabul edilebilen id Software şirketinin Wolfenstein 3D oyunundan sonra piyasaya sürmüş olduğu DOOM oyunu ile listemizi başlatıyoruz. Genel olarak oyun sevenlerin aklına ilk gelen oyun hep DOOM olmuştur.

Quake 2

Çoklu oyunculu FPS oyunlarını farklı bir mecraya taşıyan oyunlardan birisi olan Quake 2 ve sonrasında üretilen Half-life oyunundan sonra ne yazık ki bu oyunlar gibi FPS oyunları eskiye dönemedi.

Half Life

O Efsanevi oyundan bahsetmemek oyun sektörüne hakaret olarak kabul edilebilir.  Oyun hakkında yazılan yazıları anıları okursanız oyunun nasıl bir efsane olduğu hakkında gerçekten fazlasıyla bilgi sahibi olabilirsiniz.

İnternet kafelerde o kadar fazla oynandı ki bu oyun, belki de lise yıllarımız hep bu oyun başında geçti.

Call of Duty serisi

Görevimiz belirlendiğinde gözümüzü kırpmadan vazifemizi yaptığımız bu oyun Medal of Honor dönemlerinden piyasaya sürülerek piyasanın adeta a adını koymuş bir yapımdır. COD serisi 2003 senesinde hayatımıza girdi ve savaş oyunları farklı bir dünyaya doğru yol almaya başladı.

HALO: Combat Evolved

Halo ismi belki de bir çok oyuncunun açılımını bilmediği bir isme sahip High Altitude low opening, yani özel timlerin belirli bölgelere sızmak için havadan indirme yaptıkları isim kodlaması. Ayşe tatile çıksın gibi :).

Sizler de sıralamış olduğumuz en iyi fps oyunları serimizi beğendiyseniz fikirlerinizi ve düşüncelerinizi makalemize yorum yaparak bizlere katkıda bulunabilirsiniz. Beklediğiniz ve merak ettiğiniz şeyler varsa bizlere yazmaktan çekinmeyin.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • FPS Oyunları Nedir? En iyi FPS Oyunları | Oyun Pixel – Güncel Oyun Dünyası1 sene önce
  • […] Üretilmiş En İyi FPS Oyunları […]

  • 2019'da En Çok Oynanan Mobil Oyunlar | Oyun Pixel – Güncel Oyun Dünyası1 sene önce
  • […] Üretilmiş En İyi FPS Oyunları […]

  • Zombi Oyunları Pc Listesi | Oyun Pixel – Güncel Oyun Dünyası1 sene önce
  • […] Üretilmiş En İyi FPS Oyunları […]

Sıradaki içerik:

WeTransfer Nedir?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478