Ulusoy Seyahat İflas Etti!

Türkiye’nin önde gelen köklü ve büyük ulaşım şirketlerinden birisi olan Ulusoy Seyahat, bugün itibariyle iflas etti.

Anadolu 1. Asliye  Ticaret Mahkemesi, Türkiye’nin köklü ulaşım firmalarından birisi olan Ulusoy seyahat’in marka hakkını almış olan ve konkordato başvurusu sonucu ise 3 ay mühlet verilen Ulusoy Ulaşım hakkında mahkeme iflas kararını verdi.

Konu ile ilgili bugün gerçekleştirilen duruşmaya Ulusoy Ulaşımın vekili Abidin Oğul’un yanında alacaklılardan İro Turizm, Temsa, Loukoil ve Akpet, Coca Cola, Mapar Otomativ, Enerjisa, Osmanlı Turizm, Yapı kredi bankası vekilleri de katıldı.

ulusoy seyahat iflas etti

Savunmasını yapan Ulusoy Ulaşımın avukatı Abidin Oğul, komiser heyeti raporunda konkordato yönünden rakamların doğru olarak tespit edilemediğini belirtirken. “Borca bataklık hesaplaması doğru yapılamamıştır. Ayrıca markaların değerine ilişkin değerleme de yapılmamıştır. Şirket iflas ettiği takdirde dosyada rehin alacaklıları dışında diğer alacaklılar mağdur olacaktır. Otobüs firmaları mevsimine göre kar durumları değişken firmalardır. Özellikle kış aylarında zarar ederler. Kesin mehil verilmesini talep etmekteyiz. Şirketin faaliyeti devam etmektedir.” Şeklinde konuştu.

Razer Telefon Işinden Çekilebilir! Razer Phone 3 Üretilmeyecek!

 

Söz almak isteyen bir kısım alacaklı şirket avukatı, kesin mehil talebini reddederken, Mapar Otomativ’in ve İro Turizm avukatları ise kesin mühlet verilmesini kesin olarak istedi.

Mahkeme, davacı şirket Ulusoy Ulaşımın kesin mühlet taleplerini reddederken, 20 Şubat 2019 saat 16.14 itibari ile iflasına karar verdi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Razer telefon işinden çekilebilir! Razer Phone 3 üretilmeyecek!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478