Uber Türkiye’den çekiliyor! İşte açıklama!

Uber Türkiye

Uber Türkiye’den çekileceğini duyurdu. Peki, Uber Türkiye faaliyetlerini neden sonlandıracak? İşte yapılan resmi açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uber işi bizim için bitmiştir ifadelerini kullandıktan sonra gözler Uber’e çevrilmişti. Bugün ise Uber cephesinden resmi açıklama geldi. Resmi açıklamaya göre; Uber XL servisini çok yakında sonlandıracak. Bakalım Uber ne zaman resmi olarak ülkemizden çekilecek? İşte Uber cephesinden gelen resmi açıklama!

Uber’in resmi açıklaması

“Uber, bugün dünyada 63 ülkede, 700’den fazla şehirde günde 15 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlayan global bir teknoloji platformu olmuştur.

Uber, 2014 yılı itibariyle İstanbul’da hizmet vermeye başlamış ve güvenli ulaşımın popüler seçeneği haline gelmiştir. Türkiye’de 4 milyondan fazla kullanıcı uygulamamızı indirmiş, 12,000 UberXL sürücü ortağı ile 6,000 şirket Uber sayesinde gelir elde etmiştir.

Maalesef, çok zor bir karar almak durumunda kalarak İstanbul’daki UberXL faaliyetlerimizi 31 Mayıs tarihi itibariyle durdurduğumuzu bildirmek isteriz. Uber, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz.

Uber olarak Türkiye’ye olan bağlılığımızı koruyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve tüm ilgili yerel paydaşlarla beraber çalışmak istiyoruz.

Cumhurbaşkanı erişim engelleri için açıklama yaptı!

Bize güvenen tüm yolcularımıza ve her koşulda saygınlık ve profesyonellikleri ile örnek olan her bir UberXL sürücü iş ortağımıza çok teşekkür ediyoruz.”

Uber Türkiye

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Netflix HDR desteği genişledi!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478