Twitter’ın Kısa Sürede Tutulmasının Nedenleri

Her ne kadar farklı birçok neden olsa da, Twitter’ın kısa sürede tutulmasının nedenleri arasında en önemli olanlardan bir kaç tanesini sizinle paylaşacağız.

Hiç şüphesiz ki vereceğimiz nedenlere, birçoğunuz da katılacaksınız.

Twitter’ın Kısa Sürede Tutulmasının Nedenleri

Kısa sürede dünyanın her yerinde olup biten şeylerden haber alınmasına yönelik yaptığı çalışmaları, Twitter’ın kısa süre içerisinde dünya genelinde yayılmasını sağlamıştır.

Kariyer odaklı tanıtım

Twitter’ı ilk çıktığı dönemlerden bugüne kadar süzecek olursak, özellikle kariyer sahibi insanlara yönelik yaptığı tanıtımla ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Bunun ardından bu kişileri takip ederek onların fikirlerinden yararlanmak isteyen birçok insan da, dünyanın en büyük sosyal mecralarından birisi olan Twitter’a katılarak, hızlı bir şekilde büyümesine katkı sunmuştur.

Özellikle kullanıcılarının kendi alanları ile ilgili kariyerinde belirli bir seviyeye gelmiş insanları takip ederek, onlardan daha hızlı ve aktif bir şekilde bilgi almalarına olanak tanıması, Twitter’ın bilinen en büyük özelliklerinden birisidir. Her ne kadar havadan sudan paylaşımlarda sıklıkla yapılıyor olsa da, bu paylaşımların sayısı diğer sosyal paylaşım sitelerine göre oldukça azdır. Bu sayede kariyer odaklı sosyal medya kullanmak isteyenler için, ideal platformlardan birisi olarak gözükmektedir.

Anlık haberler

Twitter’ın kısa sürede tutulmasının nedenleri arasında, dünyada olup bitenler hakkında anlık haberlerin yayınlanması başlı başına bir nedendir. Kullanıcıların yayınladığı bu haberler özellikle belirli bir mevki sahibi insanları kapsadığı için, çok daha fazla önem taşımaktadır.

Dünyadaki en önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmek ve takip etmek için Twitter, çok gelişmiş bir platformdur.

Özgünlük

Tabii ki internet mecralarının yükselmesi için gerekli olan en önemli şey, özgünlüktür. Twitter’da daha önceden eşi benzeri görülmemiş bir formatta ortaya çıkıp yayın yapması nedeniyle, bu özgün hali sayesinde dünya genelinde yüz milyonlarca kullanıcıya kısa sürede ulaşmayı başarmıştır.

Belirli bir karakter sınırlamasının olması da, Twitter’ı özgün kılan özellikler arasındadır. Bu özellik insanlara daha çekici gelmiş ve sosyal medyaya olan ilgilerini, hızlı bir şekilde artırmıştır.

Yardımlaşma

Sosyal medya siteleri arasında insanların kendi aralarında en fazla yardımlaşma yaptığı yerlerden birisi hatta ilk sıradaki mecra, Twitter olarak bilinmektedir. Herhangi bir nedenle gerçekten ihtiyaç sahibi ve çok zorda olan insanlara yardımcı olmak isteyen insanların kısa sürede harekete geçmesi, Twitter’ı muhteşem bir sosyal sorumluluk projesi gibi öne çıkarmıştır.

Kategori sınırı yok

Bu özellik Facebook gibi sosyal medya sitelerinde bulunsa da, Twitter’da da karakter sınırlaması dışında paylaşım çeşitliliği yönünden herhangi bir sınırlamanın bulunmaması, insanların daha özgür bir şekilde hareket etmesine olarak tanıyor.

En güncel teknoloji haberleri oyunpixel’de!

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Yandex Çeviri Yeni Özellik ! Görsel Çeviri !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478