Twitch Yayıncılarının Kazançları Dudak Uçuklatıyor

Son yıllarda oyun sektörünün genişlemesiyle birlikte pek çok kişi Twitch platformunda yer almaya başladı. Pek çok kişinin yeni eğlence aracı olan Twitch platformu yayıncılar için de kazanç kapısı. Henüz yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan Twitch yayıncılarının kazançları dudak uçuklatıyor. 

Twitch platformu üzerinde yapılan araştırmalarda Twitch platformu kişiler için çoktan kazanç kapısı oldu bile. Araştırmanın sonuçlarına göre Twitch yayıncıları en çok geliri yeni bir oyunun tanıtımını yaparken kazanıyor. 15 bin kişinin eş zamanlı olarak izlenildiği bir yayında yayıncılar ortalama bir saatte 25 bin dolar ile 35 bin dolar arasında para kazanabiliyor. Popüler Twitch yayıncılarından Ninja ve DrLupo saat başı 50 bin dolar ve üzeri kazanç elde ediyor.. Ninja ve DrLupo gibi isimlerinlerin günlük ortalama 6 saat yayın yaptığı düşünüldüğünde günlük 300 bin dolar gibi bir gelir elde ettikleri görülüyor. 

Ünlü Twitch Yayıncısı Ninja Ne Kadar Kazanıyor?

Kısa süre içerisinde bir hayli popüler olan Apex Legends oyununun yapımcısı olan Electronic Arts, oyunu tanıtması için Ninja’ya 1 milyon dolar ödeme yaptığını açıklamıştı. Ninja ise 2018 yılında 10 milyon doların üzerinde gelir elde ettiğini ve aylık kazancının ise 500 bin dolar olduğunu açıkladı.

Profesyonel Fortnite Oyuncusu Tfue FaZe Clan’ı Dava Ediyor

Oyun yapımcıları Twitch yayıncıları için bu denli yüksek ücretler ödemeyi normal karşılıyor. Yayıncılara yüksek ödeme yapılmasının nedeni, oyunun çıkışının ardından ünlü bir kişiyle yapılan anlaşma karşılığında meydana gelen geri dönüşler olarak gösteriliyor. Apex Legends oyununun reklamını yapan oyunculardan birisi olan DrLupo, izleyici ile yayıncı arasında güven ortamının oluştuğunu ve dolayısıyla bunun da oyunun popülerliğini arttırdığını dile getirdi. Oyun yapımcıları gelecekte yayıncılar için daha fazla kaynak ayıracak gibi görünüyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

OLED ekranlı MacBook ve iPad geliyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478