Twitch Prime Nedir ?

Twitch Prime nedir sorusunun cevabını sizler için geniş çaplı bir şekilde tanımlıyoruz. Twitch’in daha önceden duyurmuş olduğu Twitch Prime abonelik sistemi Aylık 11 dolar yıllık ise 100 dolar bir fiyat ile tanımlandı. Bu sistem ile gelen yeni özelliklere bir göz atalım.

Twitch Prime nedir ve Twitch Prime nasıl aktif edilir?

Yapılan bu yenilik daha fazla kullanıcıya fırsat sunmak için oluşturulmuş güzel bir yenilik. İlk olarak bu sistem başlangıcı ile hangi Twitch sitesine hangi özellikler gelecek bunlara göz gezdirelim.

  • Twitch Prime üyesi olan kullanıcılar, her ay oyun içi eşyalar kazanacaklar. Bunlar, Kıyafet,araç, binek ve benzeri şeyler oluyor.
  • Öncelikle Blizzard oyunlarında daha fazla içeriğin olduğu belirtilen prime ise sizlere ikinci olarak her ay takip ettiğiniz bir kanala ücretsiz abonelik veriyor ve yayınları reklamsız izleyebiliyorsunuz.
  • Üçüncü olarak da çoğu oyunda büyük indirimler de kazanabilirsiniz. Örnek olarak Collectors Edition sürümlerinde de yani kutulu şekilde satılan oyunlarda, Siparişlerin kargoya verilme sürelerinde de prime üyelerine öncelik tanınacak. Bu duruma bağlı olarak gelişen Amazon Prime üyelerinin de kullanabileceği birçok özellik de Twitch prime üyelerine ücretsiz olarak verilecek.
  • Reklamsız müzik dinleme, film izleme ve ücretsiz kargo gibi eklentiler de olacak.

Yeni gelen bir diğer özellik ise, uzun zamandır takipçisi olduğunuz bir yayıncıya ithaf olarak aylık çok fazla rozetler verilecek. Abonelik sistemine sahip olan yayıncılarda da farklı eklentiler mevcut. Sizlerin de birçok yayında rastladığı gibi 3 aylık, 6 aylık, 12 aylık abonelere ve en sonda da 2 yıllık yani 24 aylık rozet de mevcut. Bu özellik ile gelen en güzel şey yayıncıların bu rozetleri istediği gibi tasarlayabilmesi özgürlüğü.

Twitch Prime Nasıl Yapılır

Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bu sistem, oldukça fazla ilgi ve merak uyandırmaya başladı bile.

  • Prime üyesi olabilmek için Twitch web sitesine girdiğiniz zaman üst tarafta Twitch Prime sekmesini göreceksiniz.
  • Bu bölümden kredi kartı vb. ödeme seçeneklerinden sizler için en uygun olan seçeneği seçip üye olabilirsiniz.
  • İlk kayıt sonrası 30 günlük deneme sürümü de mevcut durumda.
  • Prime sisteminin en çok kullanıldığı ülkeler ise İtalya,Almanya,Kanada,Fransa,Amerika,İngiltere ve İspanya şuan başta gelmekte.

TWITCH.TV BİRÇOK ELEMANINI İŞTEN ÇIKARTTI !

Twitch Prime ile Subscribe nasıl olunur

Twitch Prime sahibiyseniz ve bu yol ise sevdiğiniz bir yayıncıya abone yani subs olmak istiyorsanız, abone olup destek olmak istediğiniz yayıncının kanalına gidiyorsunuz, abone ol tuşuna tıklıyorsunuz ve açılmış olan sayfada Subscribe Free butonunu göreceksiniz. Bu butona tıkladıktan sonra Yayıncının ekranında Alert olarak tanımlanmış subs olduğunuza dair bir bildirim hem ekranda hem de chat de gözükecektir. En çok merak edilen durumlardan birisi ise bu şekilde bir yayıncıya abone olduktan sonra her ay aboneliğim otomatik olarak yenilenecek mi? Hayır arkadaşlar bu durum sadece 1 aylık. Her 30 günde bir bu ödeme yöntemini manuel olarak tekrarlamanız gerekmektedir. Diğer ay isterseniz başka bir kanala da abone olabilirsiniz.

Twitch Prime Ne Kadar?

Kullanıcıların merak ettiği en büyük konulardan bir tanesi ise twitch prime kaç tl olarak da bilinmektedir. Umarım twitch prime fiyat konusunda vermiş olduğumuz bilgiler işinize yarayacaktır.

  • Şu anda Twitch prime fiyatı 11 dolar olarak belirlenmiştir.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Steam Nedir? Steam Kaydol !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478