Türkiye Ne Kadar Sosyal Medya Kullanıyor?

sosyal medya kullanıcı sayısı

Türkiye’de sosyal medya ne kadar kullanılıyor başlıklı içeriğimize hoş geldiniz. Sizlere yapılan araştırmalar doğrultusunda We Are Social verilerini paylaşacağız umarım beğenirsiniz.

sosyal medya kullanıcı sayısı

Sosyal Medya Ne kadar Kullanılıyor

We Are Social’in yayınladığı 2020 yılının ilk raporuna göre Türkiye sosyal medya ağı kullanıcı sayısına göre bir çok sosyal medya ağında ilk 10 sırada yer alıyor.

We Are Social’ın raporları incelendiğinde Türkiye’nin de dikkat çekici sosyal medya kullanım oranları görülüyor.

Dünyada en çok kullanıcı sayısına sahip sosyal medya ağı halen Facebook şöyle ki Facebook’un dünyada 2 milyar 449 milyon kullanıcısı var. Türkiye’de ise 37 Milyon Facebook kullanıcısı var. Türkiye 37 milyon kullanıcı ile Dünyada en çok Facebook kullanan ilk 10 ülke arasında yerini alıyor.

youtube en çok izlenen video

Facebook ve Youtube Kaç Kullanıcıya Sahip

Facebook’un arkasından 2 Milyar kullanıcı ile Youtube ikinci sırayı aldı 2017 yılından beridir 2. en çok kullanılan sosyal medya ağı olmaya devam ediyor Youtube.

İnstagram ise 1 milyar kullanıcı sayısı ile dünyada en fazla kullanılan sosyal medya ağları listesinde üst sıralarda yer alıyor. 2019 yılının aynı dönemi ile karşılaştırıldığında Türkiye’deki Instagram kullanıcı sayısı yüzde 2.8 artmış durumda. Türkiye’de şu an da toplam 38 milyon Instagram kullanıcısı bulunuyor ve toplam Instagram kullanıcı sayısı ile dünyada 6. sırada bulunuyor. Böylece Instagram, 38 milyon kullanıcısı ile Türkiye’de Facebook’tan daha popüler bir sosyal medya uygulaması olarak kendini göstermiş oluyor. Bütün dünyada en fazla Instagram kullanıcısı ise ABD’de bulunuyor.

Bir diğer önemli sosyal medya platformu olan Twitter’ın  ise Tüm Dünya üzerinde 340 milyon kullanıcısı mevcut. Türkiye’de ise 11.8 milyon Twitter kullanıcısı ile Dünyada 6. Avrupa’da ise 2. Sırada yer alıyor. Türkiye’deki Twitter kullanıcı sayısı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 3 civarı düşmüş görünüyor.

Evet arkadaşlar, yorumlarınız bizler için çok değerli, aşağıdan fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın. Pixellendiniz!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

İlk Xbox Nasıldı? Özellikleri Neydi?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478