Türk Yapımı Tır ve Lojistik Simulatorü !

Simula Games’in geliştirdiği Truck & Logistics Simulator Multiplayer (çoklu oyuncu) özelliği geçtiğimiz hafta test edildi. Bir çok Let’s Player’ın katılımıyla gerçekleşen bu buluşmada eğlenceli anlar kaydedildi.

Simulatör Oyunları Çok Seviliyor !

Truck & Logistics Simulator (Önceki isimleri Delivery Simulator ve Transport Company Simulator) lojistiği başından sonuna kadar oyuncuya bırakan bir araç simülasyon oyunudur. Oyuncuya nakliye yapabilecekleri geniş bir araç yelpazesi sunuyor. Tır, kamyon, van ve kamyonet gibi araçlarla alınacak görevlerde araçlara kargoyu yükleyip boşaltma işlemini forklift, vinç ve kepçe gibi yükleme araçlarını kullanarak oyuncu gerçekleştiriyor. Araç taşıyan Tır/Kamyon görevlerinde oyuncular araçları dorselerin üzerine kendileri sürerek yerleştirebilir. Damperli kamyon görevinde oyuncular aracın damperini kaldırarak taşları boşaltabilir.

türk yapımı tır oyunu tır oyunu indir

Multiplayer(çoklu oyuncu) modunda oyuncular bir aradaTır ve Lojistik Simulatorü içerisinde yükleme yapıp konvoylar oluşturabilirler. Üstelik cross-platform desteği sayesinde de Nintendo Switch, Mobil, PC/Xbox/PS4 oyuncuları bir araya gelip aynı oyunda buluşabilecekler.

Görevler tamamen erişilebilir bir açık dünya dünyasında alınıyor. Oyuncular araçlarıyla haritada gördüğü lojistik alanlarına giderek görev alabilir ve lojistik alanında bulunan yükleme aracını kullanarak araçlarını yükleyip, GPS’i takip ederek hedef noktaya ulaştırabilir. Görevlerinde trafiğe dikkat ederek, trafik kurallarına uyarak ve taşıdıkları kargoyu hasarlamadan ulaştırmaları halinde oyunda daha hızlı ilerleyebilirler.

Oyuncuların zorlu Off-Road görevlerinde araçlarını daha dikkatli kullanmaları gerekecek. Minimum süreyle tamamlanması gereken acil nakliyat görevleri ve titizlikle taşınması gereken kırılgan kargo görevleri de bulunuyor. Oyuncular aracına römork bağlayarak nakliyat hacmini artırabilir, benzin istasyonlarından benzin alabilir, araçları hasarlandığında tamir yerlerinde tamir ettirebilir. Oyunda gündüz gece döngüsü, kar ve yağmur bulunacak. Kar ve yağmur araçların yol tutuşunu etkileyecek.

En İyi Oyun Filmleri

Gamepad, direksiyon ve joystick (yükleme araçları için) desteği de oyuncuları bekleyen diğer özellikler arasında yer alıyor.

Truck & Logistics Simulator’ın PC/Xbox/PS4 versiyonu mobil oyundan daha gelişmiş özelliklere sahip olacak. Oyuncular lojistik şirketi kurabilecek, yeteneklerini inceleyerek sürücüler işe alabilecek ve bu sürücüleri garajında satın almış olduğu araçlara atayabilecek. Şirketin garajı yeni araç satın almak için genişletilebilecek. Garaj büyüdükçe araç kapasitesi artacak ve tır gibi daha büyük araçları destekleyecek. Şirket için araçlar satın alınıp sürücüler işe alınabilecek ve daha fazlası.

Simulator Özellikleri

 • Aracınızı lojistik alanındaki yükleme araçlarını kullanarak kendiniz yükleyin (forklift, kepçe vb.)
 • Araba, Forklift, Kepçe, ATV gibi araçları dorseye kendiniz yükleyin ve çekici aracı kullanarak hedefe ulaştırın
 • Gündüz/Gece döngüsü. Kar, yağmur, sis gibi hava şartlarında araçlarınızı daha dikkatli kullanmalısınız
 • Araç içindeki veya haritadaki GPS’i takip ederek hedef noktaya kargoyu ulaştırın
 • Araçlarda gerçeğe yakın yakıt tüketimi hesaplaması; Aracınızla benzin istasyonuna giderek yakıt alın
 • Minivandan Tır’lara kadar araçlar satın alarak lojistik filonuzu genişletin
 • Kendi lojistik şirketinizi kurun. Sürücü işe alın ve araçları onlara devredin (PC)
 • Gerçekçi yapay zekaya ve fiziğe sahip trafik.
 • Tüm araçlarda ibreleri ve GPS’i çalışan gerçekçi araç içleri (PC’de araç içi interaktif butonlar)
 • Zorlu ve tehlikeli Off-Road yollar ve görevler
 • Multiplayer (çoklu oyuncu) desteği. Aynı haritaya girerek konvoylar oluşturup, beraber görev yapın
 • Serbestçe dolaşılabilen 24 kilometrekarelik harita
 • Türkçe dil desteği

Geçmiş

Temmuz 2014’de Delivery Simulator’ın oynanabilir ilk hali Windows Phone 8 mağazasında yayınlandı. Microsoft ve bazı inceleme sitelerinden olumlu tepkiler aldı. Microsoft Delivery Simulator’ı çeşitli ülkelerde editörün seçimi (featured) olarak yayınladı. 2014 sürümü Windows Phone’da günümüze kadar 3,5 milyondan fazla indirme aldı.
2017 Gaming İstanbul fuarı sonrasında Truck & Logistics Simulator’ın PC ve Nintendo Switch versiyonunun yayıncılığı için Simula Games ekibi Alman simülasyon oyunu yayıncısı olan Aerosoft ile anlaştı. 2018 yılında oyunda iki kez isim değişikliğine gidildi.

Truck & Logistics Simulator Multiplayer Görüntüleri Paylaşıldı

Multiplayer’da oyuncular bir arada yükleme yapıp konvoylar oluşturabilecekler. Üstelik cross-platform desteği sayesinde Nintendo Switch, Mobil, PC/Xbox/PS4 oyuncuları bir araya gelip aynı oyunda buluşabilecekler.

Oyunun Kasım ayında ilk olarak Nintendo Switch’e sonra da mobil platformlara (iOS + Android) yayınlanması planlanıyor. Mobil platformlarda ücretsiz yayınlanacak olan Truck & Logistics Simulator’ın PC / Xbox / PS4 sürümü yaklaşık 6 ay daha grafik ve oynanış üzerine geliştirildikten sonra 2019 baharında yayınlanacak. PC versiyonu Steam’de de bulunacak.

Truck & Logistics Simulator bu yıl yine Gamescom’da oyuncuyla buluşacak ve yayımcı firması Aerosoft’un standında oynanabilecek.

Gelişmelerden haberdar olmak için Simula Games web sitesini <https://simulagames.com/tr/> ve sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın.

tır simulatörü simulatör oyunları forklift simulatör türk simülasyon oyunlar en iyi tır oyunu türk tır oyunu inşaat oyunu tır oyunu oyna inşaat oyunu türk tır sümülatör araba simülator tır oyunları tır sürme oyunu

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

En İyi Oyuncu Mouse Listesi

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478