Türk Call of Duty Hayranlarını Kızdıracak Açıklama

Call of Duty’nin yeni oyunu Call of Duty Modern Warfare geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Oyunun yapımcılarından olan Taylor Kurasaki’den Türk Call of Duty hayranlarını kızdıracak açıklama geldi. 

Geçtiğimiz gün tanıtılan Call of Duty Modern Warfare, CoD severleri heyecanlandırmıştı. Oyunun yapımcılarından olan Taylor Kurasaki’nin açıklamalarına bakacak olursak yeni CoD oyunu ülkemizdeki CoD severleri memnun etmeyecek. Los Angeles Times’a açıklamalarda bulunan Kurasaki, Modern Warfare oyununun hikaye kısmı için Suriye’de faaliyet gösteren terörist grup YPG’den ilham aldıklarını açıkladı. Kurasaki ayrıca savaşın görünmeyen yüzünün berbat hissettirdiğini belirtirken, bu görmezden gelmelerin kahramanlara adaletsizlik olacağını belirtti. 

Call of Duty Yapımcıları Terör Örgütü YPG’den İlham Almış

Yapımcılar ayrıca Suriye’de faaliyet gösteren sivil savunma kuruluşu olan Beyaz Miğferler’den de ilham aldıklarını belirtti. Modern Warfare oyununun yayınlanan fragmanında iki beyaz miğferli kişinin gözükmesinin yapımcıların bu konu üzerinde ne kadar düşündüklerinin bir göstergesi. 

Yeni Call of Duty Oyunu Modern Warfare Duyuruldu

Modern Warfare oyununun hikayesinin ülkemizde yıllarca terörist faaliyetler gösteren PKK’nın bir uzantısı olan YPG temel alınarak hazırlanması ülkemizde CoD severleri haklı olarak kızdıracaktır. PKK’nın bir uzantısı olan YPG ve YPG’nin diğer uzantılarının Avrupa’da ve Amerika’da ülkemizde olduğu gibi bir terörist grup olarak ilan edilmemesi büyük üzüntü verici. Türk Call of Duty hayranlarının yeni oyuna ne tepki vereceğini ise oyun tanıtıldığında göreceğiz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Call of Duty Modern Warfare 200 Kişilik Battle Royale Modu Sunacak |1 sene önce
  • […] Türk Call of Duty Hayranlarını Kızdıracak Açıklama […]

  • Dev Yapımcı Blizzard’ta Neler Oluyor | OyunPixel.com1 sene önce
  • […] Türk Call of Duty Hayranlarını Kızdıracak Açıklama […]

Sıradaki içerik:

Microsoft Project xCloud Xbox One Oyun Desteği Sunacak

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478