The Long Dark Hakkında Her Şey

The Long Dark gerçekçi bir hayatta kalma oyunudur. Oyun içerisinde zombi veya uzaylı tarzında yaratıklar kesinlikle bulunmamaktadır. Gerçek hayattaki gibi kurtlar,ayılar,Kuzey ışıkları gibi güzellikler de mevcuttur. Oyun ise korku türünde bir oyun gibi gözükse de tamamen korku oyunu sayılmaz. Korku oyunlarına benzeme sebeplerinin başında ise etrafta görebileceğiniz kurtlardır.

The Long Dark Hakkında Bilgiler

Oyun içerisinde geceleri yürümeniz genellikle pek tavsiye edilmez. Örnek verecek olursak fırtınaya maruz kalabilirsiniz, bulunduğunuz bölgede Hipotermi yani Soğuk ısırması tarzında bir hastalık geçirip ölme ihtimaliniz yüksek. Oyun içerisinde farklı modlar da yer almakla birlikte, birincisi Winter Mute yani oyunun Story modu mevcuttur.

Hikaye moduna planör kazası ile başlıyoruz ve oyun içerisinde havada iken kanada da kuzey ışıklarının manyetik güçlerine kapılarak uzak arızası yaşayarak yere düşüyoruz ve serüvenimiz bu şekilde başlıyor.

The Long Dark oyununda verilecek olan ipuçlarını gerçek hayatta deneyebilir miyiz?

Oyuna giriş yaptığımızda bizi karşılayan ekran

Anlayacağınız oyunn içindeki şeyleri gerçekte denemeyin ama bazı şeyleri deneyin mesela kar sığınağı gibi.

Bizlere önerdiği şeyleri tabi ki gerçek hayatta denemeyiniz fakat bazı şeyleri de deneyebilirsiniz. Örnek olarak kar altında kalmanız durumunda kar sığınağı yapma.

The Long Dark Oyununda Neler Oluyor ?

Oyun içerisinde çok fazla olay yaşamaktayız. Örnek olarak sayacak olursak kuzey ışıklarının, kurtlar üzerinde farklı etkiler yaratması ve etraftaki elektrikli eşyaların bu manyetik ile bozulması. Oyunda Jeremiah isminde yaşlı bir amca var ve onu dışarıdaki tehlikeli hayvanlardan kurtarıyoruz ve sonrasında evine götürüyoruz. Bir çok görev çeşitleri de mevcut. Episode 2 de baraja gittiğimiz sırada baraj kapısını açtıktan sonra ise karşılaştığımız tehlikeli hayvanlar sürekli karşımıza çıkıyor ve hipotermi riski de taşıyoruz.

The Long Dark indir

Bu güzel oyuna sahip olmak istiyorsanız ne yazık ki oyunu steam platformu üzerinden satın almanız gerekmekte. Tabi oyuna sahip olmak için farklı seçenekleriniz de mevcut. Kesinlikle ücretsiz platformları önermiyoruz çünkü bir çok zararlı yazılım ile bilgisayarınızda sıkıntılar yaşamaya başlayabilirsiniz. Oyuna sahip olmak için The Long Dark indir butonuna basarak oyunu satın alabilirsiniz.

The Long Dark Türkçe Yama

Oyunu ingilizce değil de Türkçe oynamak isteyenler için sonradan yapılmış yama çeşitleri de mevcut https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=391998006  long dark Türkçe yama linkine ulaşabilirsiniz.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Battlefield 4 Sistem Gereksinimleri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478