Tema ve Eklenti Kodlayarak İnternetten Para Kazanma

İnternetten para kazanma yolları arasında, yetenek ve bilgilerinize bağlı olarak yaparak para kazanacağınız farklı birçok iş kolu bulunmaktadır. Bunların bir kısmı sadece cep harçlığı kazandırırken, bir kısmı da üzerine gidilmesi halinde çok ciddi paralar kazanabileceğiniz alanlardır. Bunlardan birisi de tema ve eklenti kodlayarak internetten para kazanma yöntemidir.

Eğer ki kodlama bilginiz var ve daha öncesinde böyle bir işiniz yoksa, ufak tefek alıştırmalarla bu işi yaparak çalışma ve becerilerinize göre oldukça ciddi rakamlar kazanmanız mümkündür. Her işte olduğu gibi bu işte de sizin yeteneğiniz ve bir web sitesi temasında olması gerekenleri kodlara dökmeniz yeterli olacaktır. Bunu nasıl yapabileceğinizi, aşağıda örnekleriyle adım adım anlattık.

Tema ve Eklenti Nedir?

Bilmeyenler için kısaca tema ve eklenti nedir? Sorularına cevap verelim.

Tema: Web sitesinin kategori ve diğer öğeleriyle birlikte genel görünümünü sağlayan, kodlama sonucunda ortaya çıkan tasarımlardır, diyebiliriz.

Eklenti: Eklentiler ise bu temanın özelliklerini daha işlevsel hale getiren, temaya yeni özellikler katarak web sitesinin yükselmesini sağlayan yine kodlama ile ortaya çıkan yardımcı elemanlardır, diyebiliriz.

Tema ve Eklenti Kodlayarak İnternetten Para Kazanma

Bunlarla nasıl para kazanacağınızdan bahsedecek olursak, yine anlaşılır bir dille şunları diyebiliriz.

Web sitesi kurmak isteyen ya da var olan web sitesini daha nitelikli hale getirmek istemesine rağmen kodlama bilgisi olmayanlara hizmet vererek, bu işten para kazanabilirsiniz. Ya da bunun yerine daha önceden tema veya eklentiler kodlayarak, bunları online platformlarda satışa sunabilirsiniz.

Gerçekten işe yarar eklenti ya da temanın kodlanması, size yüzbinlerce lira kazandırabilir. Özel bir iş alabileceğiniz gibi kendi yeteneklerinizi kullanarak daha önceden tasarlayacağınız bir temayı, belirli bir fiyattan yüzlerce, binlerce kişiye satabilirsiniz. Bir kez emek vererek yapabileceğiniz bu temayı, gerçekten insanlara hitap etmesi halinde belki de on binlerce kişiye satmanız mümkündür.

Ne Kadar Kazanırım?

Buradaki kazancınız, tamamen kodlayacağınız temanın ya da eklentinin özelliklerine ve insanların beğenisine bağlıdır. Bir defa emek vereceğiniz klasik basit temayı ortalama 300-500 TL arası bir fiyata satabilirsiniz. Özel haber yazılımları gibi çok daha nitelikli temalar yapar ve insanlar bunu ciddi anlamda beğenirse, satacağınız her tema için 1500-2000 TL alabilirsiniz.

Daha somut bir ifadeyle örnek verecek olursak, WordPress en çok satan temalar listesinde yer alan Avada adlı WordPress temasının toplamda 2012 yılından yakın bir zaman öncesine kadar, 502 binin üzerinde satıldığını görebilirsiniz.

Temanın satış fiyatına baktığımızda ise, yukarıda bahsettiğimiz rakamlara yakın olan 39 dolar olduğunu görebiliriz. Bu rakamı satış satısıyla çarptığımızda, 13 milyon doların üzerinde bir gelir elde ettiğini görmekteyiz. Yani sadece birkaç gününü harcayıp ortaya çıkardığı bir tema, yapımcısını milyon dolarlık yapmıştır. Elbette ki herkesin, bu kadar kazanması mümkün değildir. Ancak ek gelir olarak bu işi yapanlar, kendisine güzel bir ek gelir kapısı açmış olabilir, geçimini sağlamak isteyenlerde doğru adımları attığı sürece rahatlıkla bu işi ekmek kapısına dönüştürebilir. Eklentiler için de, aynı şeyi söylemek mümkündür.

İnternetten para kazanma yolları arasında farklı seçenekler arıyorsanız, aşağıdakilere de göz atabilirsiniz.

Facebook ile internetten para kazanma

E-Kitap yazarak internetten para kazanma

Web sitesi açarak internetten para kazanma

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

En İyi Oyun Filmleri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478