TELEGRAM YASA DIŞI İŞLERDE KULLANILIYOR !

telegram kaldırılacak mı ?
Genel olarak gizliliği ön planda tutan insanlar tarafından kullanılan Telegram aplikasyonu ,terörist,pedofili,uyuşturucu ve bilgisayar korsanlarının yuvası haline gelmeye başladı.

 

,Whatsapp,Viber tarzında bir mesajlaşma uygulaması olarak gösterilen Telegram aplikasyonu , uçtan uca  özel şifreleme  sistemi sayesinde gizliliği ön planda tutan kullanıcılar için çok fazla ilgi görüyor. Özellikle gazeteciler, politikacılar,sanatçılar gibi gizliliği ön planda ttuan kişiler mesajlaşmak için bu uygulamalardan faydalanıyorlar.Fakat son dönemlerde Telegram’ın sunmuş olduğu güvenlikli hizmetten yasa dışı işlerle uğraşan kişiler de faydalanmaya başladı.

Outline firması tarafından yayınlanmış olan bir rapora göre , Telegram terörizm,pedofili,şiddet,uyuşturucu satıcıları ve bu tarz pis işlerde işlerini gerçekleştirmek isteyen bir çok insan tarafından da kullanılıyor. Uygulamanın geliştiricileri her ne kadar bu insanlar ile büyük bir mücadele başlatmış olsalar da , diğer kullanıcıların gizliliğini bozmadan bunu ne yazıkkı başaramıyorlar.Bu sebeple çaresiz olduklarını söyleyebiliriz.

telegram kaldırılabilir

telegram yasaklandı mı ?

2013 senesinde ” Pavel Durov ” tarafından kurulmuş olan bulut web tabanlı ve açık kod kaynaklı fakat uçtan uca şifreli olan mesajlaşma platformu , aylık olarak 250 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Uygulamanın geliştiricileri yaptığı açıklamada , Mesajlara erişmeden hangi kullanıcının ne amaçla kullandığını anlayamadıklarından , gerekli engellemeleri kime yapacaklarını da tespit edemiyorlar.

Son güncellemeleri ile birlikte Telegram’a eklenmiş olan 1.5 gb dosya paylaşımı ve grup oluşturma özellikleri , korsan paylaşımlar için de kullanılmasına sebep oldu. 100 bin kişiden daha fazla üyesi olan gruplarda Netflix,Spotify tarzında popüler hizmetlerden çalıntı üyelikler de paylaşılmakta. Bu sebeple bir çok geliştirici ise Telegramı korsanlık, illegal işler ve porno paylaşımına olanak gösteren bir platform olmakta suçlamaktalar. Eğer ki Telegram , mevcut kimliğini kaybetmek istemiyor ise en kısa zamanda sert önlemler almak zorunda.

Sizlerin Telegram hakkında düşünceleriniz nelerdir ?

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

PUBG SAVAGE HARİTASI TEKRAR AÇILIYOR

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478