Takipçi satın almanın dezavantajları

Günümüzde işletme hesaplarının yanında, farklı amaçlarla normal hesaplarına sosyal medya takipçisi satın alanların sayısı da gün geçtikçe artıyor. Sosyal medya üzerinde popülerlik kazanmak ve bunu hızlı bir şekilde başarmak için alınan takipçiler, bazen hesap için dezavantajlı olabiliyor. Takipçi satın almanın dezavantajları başlığı altında, bu tehlikelerin neler olduğuna değineceğiz.

Takipçi satın almanın dezavantajları

Aktif bir etkileri yoktur

Alınan takipçiler gerek bot hesapları ve gerekse kullanıcı hesapları olsun, hesabınız için aktif bir etkisi bulunmamaktadır. Yani bir satış yapan işletmeyseniz ya da sesinizi duyurmak istediğiniz bir profiliniz varsa, satın alacağınız gerçek kullanıcı takipçileri sizi isteyerek takip etmeyeceği için, fazla bir etkisi olmayacaktır. Hatta bir kısmı bunu fark ederek, takibi bırakacaktır.

Bot hesaplarda da tek avantaj, sadece takipçi sayısının artması ve ilgi çekilmesidir. Bunun dışında, herhangi bir katkısı yoktur.

Spam mesajlara maruz kalabilirsiniz

Alacağınız takipçinin güvenilir bir site üzerinden yapılmaması, bu sahte takipçiler nedeniyle spam mesajlara maruz kalmanıza neden olabilir. Bazen parasıyla aldığınız bir hizmet olmasına karşın, canınızı sıkacak hale gelebilir.

Hesabın yasaklanma riski vardır

Takipçi satın alınması, hesabınızın yasaklanmasına da neden olabilir. Çünkü tüm sosyal medya ağları, bu tür işlemleri yapanları bulma çabasındadır. Sahte takipçi satın alanlara hoş yaklaşmayan sosyal ağlar, bunu fark ettiklerinde hiç düşünmeden hesabınızı askıya alabilir. Bu sebeple, dikkatli olunmalıdır.

Takipçi satın almanın avantajları nelerdir?

Takipçi satın almanın dezavantajları hakkında bilgiler verdik. Ancak elbette ki, hesabınıza sunacağı önemli bir katkısı da vardır. Bu katkı, insanlar üzerinde algı oluşturarak sizi gerçek kişilerin takip etmesini sağlamasıdır.

Günümüzde dünyanın her yerinde, ilgi gören ve toplum tarafından kabul görmüş insanlara karşı, diğer insanların ilgisi vardır. Ünlü isimleri, siyasetçileri ve hatta kendi halinde sosyal medya fenomenlerini dahi dikkate aldığımızda, bunu rahatlıkla görürüz.

Sizi tanımayan insanların takipçi sayınıza bakıp popüler olduğunuzu düşünerek takibe alma olasılığı, normalinden çok daha fazladır. Bu sebeple, takipçi satın almanın avantajı, en başta bu şekildedir. İnsanların gözünde popülermiş gibi bir algı oluşturarak, sizi gerçek kişilerin takip etme olasılığını artırmaktır.

Özetle dezavantajları daha fazla olan takipçi satın almak, düzenli aralıklarla yapılmalıdır. Belirsiz yapılacak alımlar, sosyal ağ çalışanlarının bunu fark etmesini zorlaştıracaktır. Örneğin bir anda 10 bin takipçi almak yerine, günlük bin takipçi alarak 10 günde 10 bin takipçi almak, daha yararlıdır. Aynı zamanda listenizde bulunan insanların da bu ani yükselişini görüp dikkat çekmemesi için, takipçi sayınızı yavaş yavaş artırmak daha mantıklı olacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Xiaomi Mi Mix Alpha Tanıtım Videosu Yayınlandı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478