Tactic Force Yeni Türk Oyunu !

HES GAMES Tarafından geliştirilmekte olan %100 Türk yapımı olan ” Tactic Force ” oyunu çok yakında oyun severler ile buluşuyor.Bu yazımızda tamamen Türk yazılım ve geliştiriciler tarafından hazırlanmakta olan bu güzel oyuna yakından bakmaya ne dersiniz ? 

tactic force geliyorHES GAMES yapımı olan Tactic Force tamamen Türk yazılımcılar ve geliştiriciler ile tasarlanan oyun Unreal Engine 4 oyun motorunu kullanarak günümüz grafiklerini uygun şekilde yerli bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

“Türkiye’nin en gelişmiş MMOFPS Oyunu”  olarak çıkış yapmayı planlayan Hes Games oyunu kapalı Beta test süreci için 1.000 kullanıcıyı ön başvurular ile almayı planlıyor.

Kapalı beta başvuruları için oyun websitesindeki duyuruları takip etmeniz gerekmekte.

Tactic Force Takımları nasıl olacak ? 

yundaki takımlar Tactic (Ajan) ve Force (Asker) isimleriyle yer alacak.Bir takımda en fazla 9 kişi olabilecek yani bir haritada en fazla 18 oyuncu yer alabilecek.

Oyun İçerisinde Pay2Win içerik olacak mı ? 

Bu konu ile ilgili yapılan tek açıklama ise “Adaletli bir oyun olacak”.Şans kutusu tarzı içerikler olmayacak ürünler direkt olarak markette yer alacak.İsteyen oyuncular ise emek vererek bu ürünlere sahip olabilecekler.

Tactic Force Kapalı Beta Süreci
Halen geliştirilmeye devam etmekte olan Tactic Force Kapalı beta test süreci için resmi bir tarih belirlemedi. Free to play ( Oynaması Ücretsiz ) olarak planlanan oyunun içerisinde bir çok yerli silah da mevcut ve bunların yanı sıra AK-47Desert EagleMP5 gibi silahlar da bulunmakta.

Tactic Force Oyun indirme Boyutu Ne Kadar Olacak ?
Kesin bir açıklama olmamasına karşın oyunun 3-4 GB olması planlanıyor.

Tactic Force E-Spor olacak mı ? 
Bu konu ile ilgili konuşmanın daha erken olduğunu belirten Tactic Force ekibi,bu şekilde bir düşüncelerinin olduğunu ve oyunun ilerleyen zamanlardaki gidişatına göre Tactic Force ligi kurabileceklerini söylediler.

Tactic Force Silahları 

Bora-12 Oyundaki en önemli silahlardan bir tanesi
Türkiye Cumhuriyetinin  yapmış olduğu ilk uzun namlulu keskin nişancı tüfeğidir. Tüfeğin  menzili 1200 metre olup, 1000 metre uzağa nokta atışı yapılabilmektedir. Tüfeğin namlu çapı 7.62 milimetredir.

Bora 12 Türk yapımı keskin nişancı tüfeği

MPT-76
Tamamen milli kaynaklar kullanılarak, yurtdışından teknik destek alınmadan üretilen Milli Piyade Tüfeğidir. (MPT-76) NATO standardı olan, soğuk ve sıcak hava, kum, yağmur, çamur gibi ağırlaştırılmış 42 testin tamamını hatasız geçmiş bir Piade tüfeğidir. 600 metreye kadar etkili bir menzile sahiptir.

Milli piyade tüfeği

KNT-76
Türkiye’nin üretmiş olduğu milli keskin nişancı tüfeğidir. Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından Kırıkkale’de üretilmiştir.

Yarı otomatik bir silah olup, bu özeliği sayesinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır. 900 metre etkili menzile sahip olan silah, 7.62 milimetre çapında ve 4 kilo 700 gram ağırlığındadır.Günümüzde Mehmetçiklerin göz bebeği silahları arasında bulunmaktadır.

Keskin Nişancı Tüfeği

” SEMRÜK ”
Eski Türk mitolojisinde, Yakutlar çift başlı kartala “öksökö kuşu” derler. Günümüz Türkçesinde “Bürküt” yani kartal demektir. Bakır tırnaklıdır, Tasarımda ise sağ kanadı ile güneşi, sol kanadı ile ayı kaplar. Buna  gök kuşu da denir. Büyük kartallar için Bürküt kelimesi kullanılır. Başkurt efsanesinde “Semrük” adındaki kuş iki başlı kartaldır. Bu başlardan biri insan başı olarak da düşünülür.
Semrük, Tactic Force’un özel bıçakları arasında yer alacaktır.

CANİK
CANİK TP9 SFx, 132 mm çapında  namlu boyu ile TP Serisi tabancaların en özel versiyonu olarak tasarlanmıştır.

Sport atıcılığı ile ilgilenen ve Türk Özel Kuvvetler personelinin daha hassas ve kişiye özel atış yapabilmesi amacı ile SFx modelinde, kişinin silah üzerinde kendine göre değişiklikler yapabilmesi sağlanmıştır.

2017 yılında Amerika’da düzenlenmiş olan “Industry Choice Awards” yarışmasında yılın tabancası ödülünü almıştır.

Türk yapımı silahlar haricindeki diğer silahları da merak ediyorsanız buradan tamamını görüntüleyebilirsiniz.

Tactic Force Haritalarından söz edecek olursak bu konuda da bizi heyecana itmeye yönelten farklı harita tasarımları da mevcut durumda.

Tamamı kendi tasarımları olan haritalar ilginç bir şekilde tasarlanıp özgün bir şekilde karşımıza sunulmayı planlanıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=V8CbFDTx6_I

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • StevMete11 ay önce
  • Tactic force bir çok oyuna göre gayet iyi

  • Tactic Force Hakkında Bilinmeyenler ! | Oyun Pixel – Güncel Oyun Dünyası1 sene önce
  • […] Tactic Force Yeni Türk Oyunu ! […]

  • Tactic Force Açık Beta Kayıtları Başladı ! | Oyun Pixel – Güncel Oyun Dünyası1 sene önce
  • […] Tactic Force Silahları için tanıtım konumuzu buradan inceleyebilirsiniz. […]

Sıradaki içerik:

Anthem Sistem Gereksinimleri Açıklandı !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478