Tactic Force Hakkında Bilinmeyenler !

Başlıklar

HES GAMES firması tarafından geliştirilmekte olan Unreal Engine 4 oyun motoru ile üretilen  Tactic Force oyununun Açık Betası çok yakın zamanda oyun severler ile buluşuyor. Oyun hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için yanıtladık. Gerekli bilgileri sağlayan HES GAMES ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

tactic force indir

Unreal Engine 4 oyun motorunu kullanan Tactic Force tamamen Türk Yazılım ve geliştiriciler tarafından tasarlanmaktadır. Yakın zamanda Açık Beta ile karşımıza çıkacak olan ve fazlası ile heyecan yaratan Türk gururu bu yapım hakkında en çok sorulan soruları cevapladık.

Oyuncular birbirlerine silah hediye edebilecekler mi?

Marketten veya envanterlerindeki ürünleri birbirinize hediye olarak gönderebileceksiniz.

Oyunda elimizdeki silahı yere atma var mı?

Silahınızı yere atabilir veya yerden bir başkasına ait silahı alabilirsiniz.

Yerden aldığımız silahı diğer raunda da kullanabilir miyiz?

Ne yazık ki kullanamazsınız. Her  raunt da silahlar sıfırlanır.

Tactic Forceu neden bu kadar gizlilik içerisinde geliştiriyorsunuz ?

Bildiğiniz üzere Tactic Force piyasaya ilk çıktığında, sizi oyun ile alakalı habersiz bırakmamak için sürekli iletişim halindeydik. Zamanla oyunumuzla ilgili paylaştığımız özellikleri gören diğer oyunlar stratejilerini değiştirip bizi örnek almaya başladılar. Bir açıdan bakıldığında bu durum örnek olduğumuz için güzel görünebilir fakat emek verip yaptığımız/geliştirdiğimiz/planladığımız özelliklere göre başka oyunların sistemlerin değiştirmesi veya açıkladığımız bir sistemin başka bir oyuna entegre edildiğini gördüğümüzde de açıkçası keyfimiz kaçıyor. Bu neden ile oyunumuzla ilgili çalışmaları biraz daha gizlilik çerçevesi içerisinde yürütüyoruz.

Discord ve Oyun Yetkilisi alacak mısınız?

Elbette oyun yöneticisi kadromuzu geliştirmemiz gerekecektir. İhtiyaç duyulması halinde gerekli duyurular sosyal medya hesaplarımız ve forumlar vasıtasıyla yapılacaktır.

Oyun içi sesli iletişim olacak mı?

Oyun içi sesli iletişim ilk aşamada ne yazık ki olmayacak fakat ilerleyen dönemlerde oyuna eklenmesi söz konusu olabilir.

MobilPlayStation ve XBox için geliştirme yapacak mısınız?

Tactic Force oyunumuz şu an için PC/Bilgisayar platformu için geliştirilmektedir. İlerleyen dönemler de mobil ve diğer platformlar için de geliştirmeler yapılacaktır.

Oyun içi video paylaşmayı düşün müyor musunuz?

Şimdilik oyun içi video paylaşmayı düşünmüyoruz. Öncesinde paylaştığımız kısa bir videoda oyunun tam sürümü olmadığı bilgisi verildiği halde çok fazla gereksiz eleştiri aldığımız için bu şekilde bir karar almamız gerekti.

YouTuber ve diğer yayıncılar için çalışmalarınız olacak mı? Destek verecek misiniz?

Erken Erişimle birlikte yayıncılar için çalışmalarımız olacak. Bu konudaki duyurularımızı kaçırmamak için lütfen takipte kalın.

Tactic Force ne zaman açılıyor!

Oyunun açılış tarihi, açılışa kısa süre kala tüm oyuncularla paylaşılacak.

tactic force indir

Kayıt yaptırdığımız da seçtiğimiz kullanıcı ismi oyun içi isim mi olacak?

Kayıt olurken seçtiğiniz kullanıcı ismi; oyun içinde kullanacağınız kullanıcı ismi olacak. Bu yüzden kullanıcı ismi/nick seçimlerinizi dikkatli yapmanızda fayda var.

Sistem gereksinimleriniz neden bu kadar yüksek?

2019 yılında Unreal Engine 4 ile geliştirilen bu seviyedeki bir oyun için gerçekten düşük özellikler istiyoruz. Sisteminizi yükseltme imkanınız yoksa; oyunumuzu internet kafelerde de oynayabilirsiniz.

32-Bit desteğiniz olacak mı?

Ne yazık ki 32-Bit desteğimiz olmayacak. 32-Bit terk edilmeye başlanan bir teknoloji. Ekran kartı üreticilerinin büyük çoğunlu artık 32-Bit desteği vermiyor. Bu da Tactic Force gibi yeni nesil oyunların 32-Bit sistemlerde çalıştırılmasını imkansızlaştırıyor.

KBTde kayıt olmuştum. Tekrar kayıt olmama gerek var mı?

KBT hesapları silindiği için Erken Erişimde tekrar kayıt olmanız gerekiyor. Eğer bir KBT kaydınız varsa aynı e-posta adresinizle kayıt olmanız gerekiyor. Bu sayede KBT katılımcılarına özel Pala hediyesinden yararlanabilirsiniz.

Şehitlerimizi anmak için oyuna eklemeniz güzel olmaz mı?

Gerçek karakterleri ve şehitlerimizi öldürme/canlanma kurgusuna sahip bir oyuna entegre edip anılarına saygısızlık yapmayı uygun bulmuyoruz.

Tactic Force yayınlandığı zaman Türkiye dışından oyuna giriş yapabilecek miyiz?

Pinglerde sorun olacağı için Tactic Force çıktığı zaman oynamak için Türkiye’de olmanız gerekiyor. İlk aşamada yurt dışı erişimler kapalı olacak ne yazık ki. İlerleyen dönemlerde bu konuyla ilgili çalışmalar yapılacak.

Tactic Force karakterleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Tactic Force oyunu Tactic/Ajan ve Force/Asker güçlerinin karşı karşıya gelmesini konu alan bir oyundur. Force/Asker birimi vatanını seven Türk karakterlerden oluşurken; Tactic/Ajan birimi ise farklı milletlerden ajanlardan oluşur. Ajan olarak sınıflandırılacak karakterlerin tamamı Tactic Organizasyonunda bulunur ve hepsinin isimleri yabancıdır.

Lootbox sistemi nedir ve oyun içerisinde yer alacak mı?

Lootbox; oyun içi ücretli veya oynayarak sahip olunabilen nesnelerin belirli bir ücret yatırarak kutu veya kutulardan kullanıcıların elde etme mantığıdır. Lakin bizim kararımız çok net, kesinlikle Lootbox ile karşınıza çıkmayacağız.

Oyun ne kadar süredir geliştiriliyor?

Oyunumuza ait AR-GE çalışmaları 2016’nın son aylarında başlamıştır.

Tactic Force Yeni Türk Oyunu !

Silahlara eklenti takılabilecek mi?
Elbette silahlarınıza eklenti takma imkanınız olacak.
Silah ve Level XPsi ile ilgili bilgi verir misiniz?

Level XP’si; kullanıcılarımızın oyunda seviyesini belirteceği tecrübe puanıdır. Silah XP’si; silahı kullandıkça silahınıza kazandırdığı tecrübe puanıdır. Silah XP’si şu işe yarar; herhangi bir ekstra eşyaya gerek kalmadan Silah XP’si ile silahlarımızı geliştireceğiz.

Rank/Rütbe sistemi olacak mı?

Evet Rank/Rütbe sistemi olacak. Fakat Level/Seviye sistemi olarak adlandırmak daha doğru olacaktır.

Günlük, haftalık ya da aylık görevler olacak mı?

Evet olacak. Bunların yanı sıra kendinizi geliştirmek açısından özel görevlerimiz de olacak.

TPS(Third Person Shooter) görüntüsü olacak mı?

Hayır, oyunumuz FPS(First Person Shooter) olacak.

E-Spor alanında yatırımlarınız olacak mı?

Tactic Force olarak çok yakından takip ettiğimiz E-Spor ile ilgili gerek yazılımsal gerek donanımsal olarak bütün hazırlıklarımızı yapmış bulunmaktayız. Fakat oyunumuz ilk açıldığı gibi E-Spor’a girmeyeceğiz. Bunun için bir süre geçmesi gerekecek. Ama tabii ki E-Spor’da Tactic Force’da olacak.

Oyun Ekonomisi nasıl olacak?

Oyun ekonomimiz diğer oyunlara göre değişik bir mimariye sahip. Oyunumuz 3 farklı değer birimine sahip. Bu değerler Gümüş, Altın ve Elmas’dır. Gümüş’ü oyunu oynayarak, Altın’ı da gerçek para karşılığında son olarak Elmas’ı da belli dönemsel görevleri yaparak elde edebileceksiniz.

Hileler için ne gibi önlemler aldınız?

Hilelere yönelik hem yazılımsal hem donanımsal güvenlik önlemleri aldık alıyoruz. Oyunumuzda dünyaca ünlü çoğu oyunun kullandığı hile koruması olan bir anti hile sistemi kullanacağız. Oyuncular bir şekilde hile kullansalar bile; hile açılan bilgisayar donanımsal olarak engellenecek ve farklı bir hesap açılsa dahi aynı bilgisayardan tekrar oyuna girilmesi mümkün olmayacak. Bununla birlikte hile üreticileri ile de yasal yollardan mücadele içinde olacağız.

Hangi oyun motorunu kullanarak geliştiriyorsunuz ?

Oyunumuz Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştirilmektedir.

Oyun içerisinde bulunan hatalar ile ilgili nasıl önlem alınacak?

Burada önemli olan sizin gördüğünüz hataları bize bildirmeniz. Oyunun içinde bildir butonu olacak. Hata Bildir menüsü ile gördüğünüz hataları bize iletebilirsiniz.

Oyun içi isimlerde özel karakterler kullanabilecek miyiz?

Özel karakter kullanımı kısıtlanmıştır. Bunun sebebi düzgün bir görüntü olmasını istiyoruz. Bundan dolayı bazı özel karakterleri kısıtladık. Kullanıcı adınızı seçerken Türkçe karakterler, rakamlar ve _ simgesinden farklı karakterleri seçmeniz mümkün olmayacak.

Erken erişim için kayıt yaptıranlara ayrıcalık olacak mı?

Maalesef, erken erişim için kayıt yaptıranlara herhangi bir ayrıcalığımız olmayacak.

Oyunda para verenle vermeyen arasında uçurum olacak mı?

Sadece oyun oynayarak bütün envantere erişebileceksiniz. Bununla birlikte alınan değere göre ekipmanlar arasında güç farkı olması söz konusu değildir. Altınla alınan bir Ak-74 ile Puanla alınan AK-74 arasında güç farklı olmayacak.

Silahlar sınırsız mı olacak? Yoksa kiralanacak mı?

Oyun mantığımız kiralanan silahlar üzerine olacak. Ancak sınırsız silahlarımız da olacak.

Rekabetçi sistemi olacak mı?

Kesinlikle rekabetçi sistemi olacak.

Kendimiz desen özelleştirmesi yapabilecek miyiz?

Maalesef, sadece bizim özel olarak ürettiğimiz desenleri silahlarda kullanabileceksiniz.

Klan sistemi nasıl olacak?

Klan sistemi ile ilgili, klan savaşlarımız olacak, klanlara özel rekabet ortamlarımız ve turnuvalarımız olacak.

Oyunda gece,gündüz ve yağmur sis gibi doğa olayları ve koşma olacak mı? Olmayacaksa neden?

Haritalarımızda farklı varyasyonlar ile gece,gündüz olayı olacaktır. Lakin bir oyuna başlayıp gündüzken gece olmayacaktır. Maalesef oyunumuzda koşma olmayacaktır. Çünkü haritalar kısıtlı bir alan olduğu için koşarak bir yere gitme gibi bir şey olmayacak, mantıksız geldiği için oyunumuza eklemedik.

Oyunda hangi silahlar olacak? Oyunda bütün Türk silahları olacak mı?

Bunu sıralamak olmaz. Ama yaklaşık oyunumuz tamamen bittiğinde 60-65 tane silah olacak. Evet oyunumuzda bütün Türk silahları olacak.

Oyunda birini maçtan atma özelliği olacak mı?

Maalesef böyle bir özelliğimiz oyunda yok. Çünkü iyi kullanımın haricinde kötü kullanımda olabilir. Bunun yüzünden oyun içinde kurallara uymayan arkadaşları engelleyebilir ve bize de rapor edebilirsiniz.

Dini ve Milli günlerimizde özel etkinlikler olacak mı?

Elbette dini ve milli günlerde özel etkinliklerimiz olacak.

Tactic Forceda ölen oyuncu arkadaşını izleyebilecek mi?

Sabotaj modunda ve Sabotaj’a benzer oyun modlarımızda bu izleme özelliğimiz olacak. Ama bu izleme özelliği serbest kamera veya TPS(Third Person Shooter) bir görüntü değil. FPS(First Person Shooter) bir izleme modunda olacaktır.

Tactic Forceda klanlara özel neler olacak?
Klanlara özel olarak; Kendi klanlarına özel logo seçebilecekler, klanlarına özel Tagler olacak. Ayrıca klanınıza seçtiğiniz logonuz sizin sprayiniz olacak.
Oyunda sınırsız silahları nasıl elde edeceğiz?

Sınırsız silahlara bütün değer birimlerimiz ile elde edebileceksiniz. Fakat sınırsız silahlara, belli başlı görevlerin sonunda ödül olarak veya belli başlı etkinliklerde ödül olarak ya da belirli bir zaman dilimi içerisinde çıkacak ve o süre içerisinde Gümüş, Altın ve Elmas değer birimlerinden biriyle elde edebileceksiniz.

Sabotaj gibi modlarda veya rekabetçi modda oyundan düşersek oyuna yeniden bağlanabilecek miyiz?

Elbette, 90 ile 120 saniye arasında oyuna bağlanabilirsiniz.

Skinleri(Desen) nasıl elde edeceğiz?
Bütün değer birimlerimiz ile elde edebileceksiniz. Bazen Gümüş’e özel desen, bazen Altın’a özel, bazen de Elmas’a özel kampanyalar ile desen alabileceksiniz.
Tactic Forceda makro kullanımı serbest olacak mı?

Makro kullanımını hiçbir türlü desteklemediğimiz için, Tactic Force’da makro kullanımı yasaktır. Yapan arkadaşlara da belirlediğimiz yaptırımlarımızdan biri uygulanacaktır.

Tactic Forceda stok silahlar neler olacak?

Stok Silahlar; G3, MP5, M 1014, Glock-19, Mauser’dir.

Tactic Forceda silah eklentilerini nasıl elde edebileceğiz?

Oyun içerisinde Eklenti bölümünden ister dürbün ister susturucu ister lazer görüp beğenip ona silahınıza beğendiğiniz eklentiyi alıp takabilirsiniz.

Tactic Forceu geliştirmek neden bu kadar uzun sürdü ?

Bu kadar kısa sürede Unreal Engine 4 ile bu seviyede bir oyunu, bu kadar az kişi ile geliştiren bir oyun firması bulunmuyor. Bu konudaki detaylı açıklamalar son yayınladığımız soru cevap videosunda bulunuyor.
Link: https://www.youtube.com/tacticforcegame

Silah geliştirme olacak mı?

Silah geliştirme olacak.  Silah geliştirmek için herhangi bir ücret karşılığında materyal vs. almanız gerekmiyor.

Detayları https://www.instagram.com/p/Bu-qczSn6wh/ adresinde bulabilirsiniz.

İsminiz neden Türkçe değil?

Tactic Force tamamen Türk yapımıdır. Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada adımızı duyurmak için ismi bu şekilde belirlenmiştir. İngilizce global bir dildir ve altında başka bir sebep aranması doğru değildir. Bu konu hakkındaki düşüncelerimizi YouTube’da yayınladığımız soru-cevap videomuz da bulabilirsiniz.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=kYu0Uj7z5xQ

Erken Erişim kaydımı nasıl yapabilirim?

https://www.tacticforce.com/ adresinden kayıt olabilir ve kullanıcı isimlerinizi alabilirsiniz.

Discord sunucu daveti atar mısınız?
Discord sunucusu daveti tacticforce.com/discord

Sistemim bu kaç FPS alırım?

Minimum sistem gereksinimleri paylaşıldı. Karşılaştırma yapabilirsiniz. Bu konuda çok fazla mesaj geliyor fakat birebir sizin sistemlerinizin karşılaştırmasını yapmamız pek mümkün değil. Bu yüzden gerekli araştırma ve karşılaştırmayı internetten yapmanız daha doğru olacaktır. #sistem-destek kanalından diğer oyunculardan yardım alabilirsiniz. Paylaşılan sistem gereksinimleri linki: http://bit.ly/TF_Sistem_Gereksinimleri

Oyun Steam, Epic Games Store gibi platformlar da yer alacak mı?

İlk açılışla beraber www.tacticforce.com sitemiz üzerinden dağıtım yapacağız fakat ilerleyen dönemlerde Steam ve Epic Games Store gibi platformlarda da yer almayı planlıyoruz.

Ekibinize katılmak için ne yapmam gerek? Nasıl bir yol izlemeliyim?
Bizim en önemli tercih etkenimiz tecrübeli olmanız. Ayrıca açık pozisyonlarımıza göz atmak isterseniz https://www.hesgames.com/ik adresini ziyaret edebilirsiniz.
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Tactic Force İndir ! | Oyun Pixel – Güncel Oyun Dünyası1 sene önce
  • […] Tactic Force Hakkında Bilinmeyenler ! […]

Sıradaki içerik:

Bedava Steam Kodu “Random Game”

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478