TABSEN: “ÇALIŞMALARIMIZI YAPTIK, S1MPLE TAKTİK YAPTI”

Büyük finalde kaybettikten sonra BIG, ESL One Köln’ün final maçından sonra Johannes “tabseN” Wodarz’ı basın odasına geldi ve turnuvanın final maçıyla ilgili görüşlerini dile getirdi.Yerel ekip BIG, ESL One Köln’deki sürpriz paket oldu ve MIBR, G2 ve FaZe gibi takımları büyük finallere götürdü. Sonunda, Fatih “gob b” Dayik’in birlikleri, ikinci sırada yer alan ve 50 bin dolarlık bir ödül kazanan Natus Vincere’ye 3-1 düştü.

Röportaj, büyük finalden kısa bir süre sonra yapıldığı için, Köln’de ulaştıkları yere yerleştirilmeleri, büyük sahnede maçlar yapmaları ve etkinliklerinde iyi performans göstermelerini sağlayan uygulama ve iletişimlerdeki değişiklikler hakkında açıkça hayal kırıklığına uğramış bir tablo hakkında konuştuk.

Turnuvaya gelmeyecek kadar sıradan bir oyuncu değildiniz, yerel takım olarak davet aldınız. Sonunda oldukça iyi bir yer edindiniz, turnuvaya ne kadar girmeyi başardığınızı nasıl hissediyorsunuz?

Söylemesi çok zor. Finallere ulaşmak ve bir ev sahibi olarak bu turnuvada oynamak inanılmaz bir şeydir, ancak finalde kaybetmek her zaman üzücü olur. Büyük bir şey başarmış olmamıza rağmen, üzüntümüz daha büyük.

Burada sahip olduğunuz ilk büyük galibiyet MIBR oldu ve bundan sonra oyunda ilk karşılaşma olan playofflarda G2’yi yendiniz ve bu listede sahnede oynayacağınız ikinci sahne oldu. Bu kazanım, ileriye dönük güveni elde etmek için ne anlama geldi?

Burada oynamak, bu aşamada tamamen farklı, kalabalığın tam arkamızda olduğunu, bizi taşıdıklarını, her parçaya tezahürat ettiklerini, Almanya’nın tamamı için oynamak gibi bir şeydi. Ama farklı bir kalabalığın önünde oynamak başka bir şeydir. Her kalabalık kendi tarzıyla benzersizdir, derdim. Bu kalabalık tamamen geride kaldı ve biz hissettik, onların önünde oynamak sadece inanılmazdı diyebilirim.

Kalabalık tam arkamızda kaldı, bizi taşıdılar, her parçaya tezahürat ettiler, bütün Almanya için oynamak gibiydi

johannes “tabseN” Wodarz

Takımda nex’in var ve geçmişte büyük maçlarda büyük sahnelerde yapamayacağı için eleştirilen biriydi. Burada çok iyi oynuyordu, onun için ne değişti? Buradaki maçlarda çok iyi oynamasını sağlayan farklar gördün mü?

Ayrıca bir uygulama alanımız olduğunu düşünüyorum, ESL sayesinde, her zaman oynayabildiğimiz her şeyi sağlıyoruz. Bu olayda yaptığı çok rahat hissetmesi olduğunu düşünüyorum. Bunun dışında uygulama stilimizi de değiştirdik, iletişimimizi de çok değiştirdik. Daha önce maçlarda ve turnuvalarda olduğundan daha rahat hissettiğini düşünüyorum. Bir şeyi değiştirmemiz gerektiğini biliyorduk ve bu özel etkinlik için bir şey değiştirdik ve böyle oynamak için çok iyi hissettim. Bence nex için de çok iyiydi.

Pratikte bir şeyler değiştirdiğini söylemiştin, özellikle ne?

Eh, biz daha basit taktikleri, onlar için daha basit belirtiler yaptık. Düz oynarız. Bunun dışında gob b var, en iyi oyun içi liderlerden biri, istediği her şeyi değiştirebiliyor. Bu turnuvadan önce, çok karmaşık şeylerimiz vardı, bunu düzeltmeye çalıştık, bu yüzden bir taktik için tek bir kelimemiz var, herkes ne yapması gerektiğini biliyor, herkesin daha çok hissettiğini söyleyebilirim.

FaZe oyununa dokunarak, trende oradaki cromen ası aldı ve hissettiğiniz momentumu kırdı, ama anında geri döndün. Bana bu iki turdan bahseder misin, bence ondan sonra bir eko kazandı ve o oyuna geri mi döndün?

Cromen’i oldukça iyi hatırlıyorum, arkasından tild bir şekilde geldim ve “Onların arkasından geliyorum, hayatta kaldım” diye bağırıyordum. Bence smooyaydu, hatta ona ayak basıyordu ve 10 HP’ye sahipti. Cromen’ın arkasındaydım ve onu öldürebileceğimi hissettim, onu öldürebileceğimi biliyordum, ama fire trenin arkasına geçti, ilk adamı öldürdüm, biraz tereddüt ettim ve sonra onu acele etmeye çalıştım, düşük olduğunu biliyordum HP ama bu benim için kötüydü. Onu kolayca öldürmeliydim ama bir hata yaptım, onun crosshairine koştum, beni ve son adamı da öldürdü.

Turu cromene kaybettiğimiz için hayal kırıklığına uğramamıştık ,kafalarımızı yüksek tuttuk. Her turda kazanabileceğimizi biliyorduk çünkü çok iyi bir dönemden geçiyoruz.
– Johannes “tabseN” Wodarz

Bundan sonra, turu kolayca kazanmamız gerektiğini biliyorduk çünkü bizim için çok güvenli bir tur oldu. Ama biz bu turu kaybettiğimiz için hayal kırıklığına uğramış değiliz, kafalarımızı yüksek tuttuk ve düşük bir satın almamıza, bir eko turuna ya da bunun gibi bir şeye rağmen her turun değerini bilerek oynadık. Düşük bir satın almayla, bir eko turda ya da bunun gibi bir şeyle bile, her turda kazanabileceğimizi biliyorduk çünkü çok iyi bir dönemden geçiyoruz. Bunun dışında, bir sonraki turda bir B patlamasına çıktılar ve CZ’miz iki tane öldürdü, biri arkadan geldi ve smooya, beni öldürttü, sonra beni öldürdü. onunla geri gelmeyi başardı. Bu turu kazandığımız harika bir duyguydu, bizim için gerçekten önemliydi.

Bana Tizia’yı anlat, onun için nasıldı, en iyi takımların hepsiyle büyük bir turnuvada büyük sahnede oynadı mı?

O da gelişti, bence ekibimizde en çok iyileşenlerden biri. O, pozisyonları hakkında çok şey öğrendi, şimdi oyun yolunu daha çok anlıyor. çok iyi yapıyor. Sanırım biraz etkilendiğini, büyük sahnede olduğunu, ancak bazı iyi maçlardan sonra, daha iyi bir maçtan sonra kendini daha rahat hissettiğini ve herkesin yaptığı gibi kendine inandığını ve kalabalığın da olduğunu hissettiğini düşünüyorum ,onun arkasında. Bir şekilde onu olumlu etkiledi.

Senin için sırada ne var?

İki haftalık bir ara veriyoruz ve bundan sonra, smooya dışında hep birlikte tatillere gidiyoruz. Bundan sonra, maçlar için bir ay süren hazırlıklarımız var, önyükleme yapacağız, tekrar her şey hakkında konuşacağız, yeni şeyler bulmaya çalışacağız, oyunumuzu geliştirmeye çalışacağız ve en iyi şekilde yararlanmaya çalışacağız.

Tatile bir takım olarak gitmek, başka bir takımın bilmediği bir şey. Bunu birlikte yapmanızın ne alakası var?

Takımdaki bütün Almanlar, biz bir tür aile, bazen birlikte yaşıyoruz. Bir süreliğine birlikte yaşadık. Biz büyük bir aile olduğumuzu hissediyoruz ve bu şekilde bunu oyuna yansıtıyoruz. Ve her şey şu ana kadar çalışıyor, bu adamlardan gerçekten hoşlanıyorum. şeklinde açıklamalarda bulundu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

BTS Summit 9’a Katılacak Son Üç Aday Belli Oldu

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478