Stranger Things Konusu ve Oyuncuları

Başlıklar

Seksenlerde geçen korku gerilim türünde kült filmlere saygı göstermekte çekinmeyen Stranger Things, kullandıkları tema müzikleri, renk uyumları ve içerisinde olan mistik dokusu ile sektöründeki öncülerine selam çakıyor. Sizlere bu makalemizde stranger things oyuncuları hakkında da bilgiler verdik. Makalemize göz atarak dizi içerisinde işlenen stranger things konu bakımından da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Stranger Things

Yapım Yılı: 2016 – …

Tür: Fantastik, Gerilim, Drama, Korku, Gizem, Bilim kurgu

Ülke: Amerika

Yapımcı ve Yönetmen: Ross Duffer, Matt Duffer

Kanal: Netflix Platformu

Süre: 55 dk

Oyuncular: Winona Ryder, David Harbour, Noah Schnapp, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Caleb McLaughlin, Gaten Matarazzo, Charlie Heaton,  Natalia Dyer

Stranger Things Konu

Stranger things konusu nedir?  sorusunu soranları duyar gibiyiz. Sanat ekibinin gerçekten iyi çalıştığını söyleyip yazımıza başlayalım. 2016 senesinde yayınlanmaya başlayan Stranger Things dizisi, Netflix dizi ve film izleme platformunun en çok beğenilen yapımları arasına girmeyi başardı. Dikkat çekici konusu ile ilgiyi üzerinde toplamayı hep başarıyor. Konusuna gelecek olursak, kaybolan arkadaşlarını aramaya başlayan 3 genç ve onlara yardım etmeye çalışan insanların hikayesini konu alarak üretilen Amerikan bilim kurgu hikayesi diyebiliriz. Çok başarılı bir konusu olmasına karşın, oyuncuları da çok fazla dikkat çeken bu dizide, Doğa üstü olaylar ve maceraların sürekliliği, izleyicileri adeta ekrana kilitlemekte.

Netflix platformunda ilk 3 sezonunu izleyebildiğimiz dizinin 4. sezonu heyecan ile bekleniyor. Yayınlanmış olan uluslarası fragmanı ve Netflix Türkiye’ye özel olarak yapılan Barış Manço’nun dönence şarkısını da barındıran özel fragmanı ile dizinin ilk sezonu hemen sarmaya başlıyor.

Stranger Things Oyuncuları

  • Eleven (Millie Bobby Brown)

Dizinin başta gelen ana karakterlerinden birisi olarak kabul edilen Eleven, Lucas,Dustin ve Mike tarafından bulunur. Gidecek hiç bir yeri olmayan Eleven, Mike karakterinin evinde yatılı olarak kalmaya başlar. Bu karakterin diğer insanlardan farklı olan gizemli bir tarafı vardı. Mike ve arkadaşları tarafından çok merak edilse de bir yandan da onları çok korkutmaktadır. Eleven karakterinin başına gelenler ise yavaş yavaş her bölümde belli olmaya başlar. Eleven karakteri, diyologları ve hareketleri sayesinde 80’lerin en iyi bilim kurgu filmleri arasında olan E.T filmine selam veren bir yapıya sahip durumda.

  • Jim Hopper (David Harbour)

Hellboy yeni filminde ana karakteri canlandıran David Harbour, Stranger Things dizisinde çok önemli karakterlerden olan bir polis şefini oynamakta. Jim, Indiana’da küçük bir kasaba olan Hawkins‘te görev yapmaktadır. Küçük kızını bir hastalık sebebiyle kaybettikten sonra alkol bağımlısı olan Jim, lise aşkı olan Joyce’a kayıp olan oğlunu bulması için yardım eder. Hopper, polislik sorumlulukları dışında, Joyce karakterine olan yakınlığı ve geçmişte yaşamış olduğu büyük kayıp sebebi ile Will’i bulmayı kendisine görev edinmiştir.

  • Joyce Byers (Winona Ryder)

Will karakterinin annesi olan Joyce, maddi olarak çok fazla sıkıntı çeken bir kadındır. Markette kasiyer olarak çalışmaya devam eden Joyce,  kaybolan oğlunun bulunması için elinden geleni yapmaktadır. Oğlunun yani Will’in kayboluşundan çok fazla etkilenen ve ruhsal olarak da farklı duygular yaşayan Joyce, evin içerisinde duymaya başladığı sesler ve yanıp sönen ışıklar ile iyice kendinden geçer.

  • Mike Wheeler (Finn Wolfhard)

Kayıp olan Will karakterinin en yakın arkadaşı olan Mike zeki,pratik,iyilik sever ve hayal gücü çok yüksek olan bir çocuktur. Sonu belli olmayan hayal gücü sebebi ile, yaşamış olduğu olayları hep fantastik açıdan yorumlar ve buna inanır. Bu inançların gerçekçi olmasına büyük katkı sağlayan Eleven karakteri ile karşılaşır ve dünyası değişir. İlk olarak başıan der olsa da sonra aralarında kurmuş oldukları arkadaşlık sayesinde Mike artık sosyal bir çocuk olmaya başlar. Aralarındaki sevgi pıtırcıklığı da izleyenleri mutlu etmiyor değil.

  • Lucas Sinclair (Caleb McLaughlin)

Özel kurulan bu arkadaşlık ekibinde şüpheci karakter olarak kabul edilen Lukas, akıllı ve mantıklı düşünceleri ile grubun yönlendiricisi diyebiliriz. İlk başlarda Eleven karakterine karşı çok fazla katı ve temkinli davransa da bu çizgiyi aşarak ne kadar iyi kalpli birisi olduğunu da ekranlara yansıtır. İleri bölümlerde Lucas karakterini çok farklı durumlarda göreceğiz.

  • Dustin Henderson (Gaten Matarazzo)

Will,Lucas ve Mike karakterlerinin yakın arkadaşı olan Dustin çok iyi bir gözlemci olarak kabul edilir. Kurdukları arkadaşlık grubunda öncü karakter olmasıyla beraber koruyucu bir yapısı da vardır. Bazı zamanlarda olan mantıklı yaklaşımları ile sıkıntı olayları hemen çözüme ulaştırır. Grupta ara bulucu kimliğinde olan Dustin, çok sevimli ve kararlı bir karakter olmasıyla ekipte çok önemli bir yere de sahiptir.

  • Jonathan Byers (Charlie Heaton)

Will karakterinin abisi olan Jonathan, sessiz,sakin,nazik,özgür ruhlu, içine kapanık ve çok fazla cesur bir karakterdir. Ailenin karakterlerinden en olgunu diyebiliriz. Fotoğrafçı kimliği ve seçtiği eşsiz müzikler ile bulunduğu kasabadan ayrılıp Üniversiteye gitme hayalleri kurmaktadır. Ruhsal olarak çöküş yaşatan Jonathan bunu ailesine göstermese de babasının sorumsuzluğu onu daha da fazla kötü etkilemektedir.

  • Nancy Wheeler (Natalia Dyer)

stranger things nancy

Bitmek bilmeyen ergenlik problemleri ile baş etmeye çalışan Nancy, Mike karakterinin ablasıdır. Will’in kayboluşunu başlarda pek umursamasa da, çok sevdiği yakın arkadaşı olan Barbara’nın bir anda kaybolması Nancy’i derinden etkiler. Jonathan ile birlikte hem Will’i hem de Barba’yı aramaya başlayan Nancy, korku ve gizem dolu bu serüvende önemli rol oynar.

  • Will Byers (Noah Schnapp)

Özel ekibi ile birlikte Fantastik Rol Play oyunu oynayan Will, bir gece yine uzun ve yorucu bir oyun sonrası evine dönerken, ilginç bir şekilde ortadan kaybolur. Stranger Things dizisinin kilit ve odak noktası olan will, arkadaşları ve ailesi tarafından da çok sevilen bir çocuktur. Çevresi ile arasında güçlü bir bağ olan karakter yaratıcılığını da ortaya koyarak fantastik resimler çıkartıp ilginç ipuçları verir.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Tema ve Eklenti Kodlayarak İnternetten Para Kazanma

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478