Steam Birçok Oyunu Mağazasından Kaldırdı !

Piyasada bulunan yasa dışı ve teröre sevk eden , troll içeriği bulunan birçok oyunu Steam mağazasından kaldıracağını duyuran Valve şirketi bu sefer elini hızlı tuttu ve IŞİD Simülatör başta olmak üzere çok fazla oyunu Steam platformlarından kaldırdı.

Dünyanın en büyük oyun pazarı olan Steam’in sahibi olan Valve şirketi , kısa bir süre önce yapmış olduğu açıklamada oyunları kaldırmaya yada sansürlemeye sıcak bakmadıklarını belirterek , yasa dışı olmayan ya da troll ve nefret gütmeyen içeriklerinin Steam’deki varlıklarını sürdürebileceğini söylemişti.

Valve şirketinin yapmış olduğu bu açıklama bazı oyun firmaları için iyi haber olsa da şiddeti körükleyen, belli bir durum ya da toplulukla alay etmiş olan oyunların Steam’de barınmayacağını da belirtmiş oldu. ” Steam’den oyun kaldırmaya asla sıcak bakmıyoruz ” başlıklı açıklamanın hemen ardından kollarını sıvayan Valve şirketi “tuhaf” içerikli bir çok oyunu Mağazasından kaldırdı !

Steam’den kaldırılmış olan oyunların arasında ” AIDS Simülatör , IŞİD Simülatör, Tetikçi Simülatör gibi ilginç oyunlar yer almakta. Ayrıca Active Shooter oyununu da troll-amaçsız oyunlar kapsamına sokarak mağazadan kaldıran Valve , oyunun hiç bir şey yapmadan sadece öfke ve çatışma yaratmaya odaklı bir oyun olduğunu belirtti.

Steam’de bazı zamanlar gerçekten tuhaf oyunlar yer alabiliyor. Bunlardan birisi , geçtiğimiz haftalarda yayınlanmış olan School Shooting’di. Amerikada yaşanmış olan okul baskınlarını canlandıran oyundaki amaç , baskın yaptığınız okulda maksimum sayıda sivil insanı katletmekti. TAhmin edebileceğiniz gibi oyun çok fazla tartışmayı beraberinde getirdi ve fazla müsamma gösterilmeden kaldırıldı.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Harry Potter: Hogwarts Mistery Oyuncuların Kafasını Karıştırıyor

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478