Steam Bazı Windows Sürümlerinden Desteğini Çekti !

Oyun severler için vazgeçilmez aplikasyonlardan biri olan Steam , yapmış olduğu açıklamaya göre, kullanıcılarını üzecek gibi durmakta. Şirket tarafından yapılan açıklamada oyunculariçin ilting detaylar bulunmakta.Bu ilginç detayların en başlarında ise Steam’in Windows XP için almış olduğu karar var. Steam firmasının Windows XP ve Windows Vista için almış olduğu karar !

Steam Şirketi  Windows XP ve Vista desteğini sonlandırıyor

Valve’nin yapmış olduğu açıklamaya göre Steam, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren Windows XP ve Windows Vista için desteğini resmi olarak sonlandıracağını duyurdu. Özet  olarak anlatmak istersek Steam Client’in XP ve Vista’da çalışmayacağı anlamına gelmekte.

Bu durumun ortaya çıkışından sonra bazı sorunlar da kullanıcılar için başta gelen merak konuları haline geldi. Yani , Steam kullananlar ve oyun satın almış olanlar, oyun oynamaya devam etmeleri için güncel işletim sistemini bilgisayaralrına yüklemek zorunda kalacaklar.

2018 yılının son zamanlarına kadar eski sürümlere desteğini sürdürecek olan Valve , ilerleyen zamanlarda ne gibi kısıtlamalar getirecek hep birlikte göreceğiz !

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Realm Royale: Savaşçı rehberi – İpuçları, Yetenekler ve Efsanevi Silah

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478