Sony Rekabeti Kaybeden Taraf Mı Olacak

Microsoft ve Sony arasındaki savaş, çağlar için bir olmuştur. Yunan efsanesinin Sisyphus’u gibi, çift kendi teknolojik ilerlemesine sahip olan tepelerini tepeye doğru yuvarlar, aşağı doğru döndürür, durulayıp tekrar eder. Görünüşe göre gerçek bir “kazanan” ilan edilmeyecek, aksine rakiplerine sonsuza kadar sürecek. Onların mücadelesi sadece oyuncular için iyi şeyler demektir, çünkü rekabet her iki taraf için de her zaman daha iyi bir ürün üretecektir. Sony’nin uzun zamandır Microsoft’un sahip olduğu en büyük ayağı, kendi seçkinleri olmuştur. 2018’de, Microsoft’un bu engeli aşmak için çok sayıda oyun geliştiricisinin edinilmesiyle büyük bir itici güç olacağını düşünmüştü.

Bu Microsoft aile eklemeleri arasında şef Ninja Teorisi ve Zorlama Oyunları vardır. Eski Hellblade’i geliştirdi: Senua’nın Kurbanı, Heavenly Sword ve DmC: Devil May Cry (sadece bir kaç isim). İkincisi, We Happy Few’in arkasındaki yaratıcısı. Bu iki şirketin Microsoft tarafından satın alındığı duyurulduğunda, Sony’ye özel olarak rekabet edebilmek için münhasıran ve ilk parti üretimi konusunda doğru yönde bir adım olarak göremedim. Bunlar, kendi başlarına fantastik oyunlar yapan ancak şimdi Microsoft’un mali desteğiyle, daha da büyük şeylere geçebilirler. Microsoft’un kendi yaratımlarını kendi konsollarına özel olması için isteyip gerektirmeyeceği anlaşılmaya devam edecektir, ancak eğer yaptıklarında mantıklı olacaktır.

En azından, bu, Microsoft’un bazı fantastik ilk parti oyunlarını yayınlaması için harika bir fırsat. Ninja Teorisi ve Zorlama Oyunlarının tek başına neler yapabileceğini biliyoruz, ancak Microsoft şemsiyesi altında ne yapacaklarına dair bir tahmin. Acaba takımlar kendi projelerini göreceli özerklikle oluşturmaya devam edecekler mi? Belki de Microsoft, içerik oluşturucuları üretim oyunlarının bazılarını yeniden atayacaktır ? Ne olursa olsun, bazı fantastik oyunların geleceğini biliyoruz.

Kendim dahil birçok kişi için eşit derecede önemli olan, seçtikleri “zorunlu oyun” oyunlardır. Oldukça seçici olmalıyım, çünkü benim back-log’ım kesinlikle muazzam. Biz Happy Few ve Hellblade: Senua’nın kurbanı, buna rağmen listeyi oluşturan iki başlık. Harika görünüyorlar ve eldiveni üzerlerine almak ve etrafta dolaşmak için sabırsızlanıyorum. İki içerik oluşturucusunun ortaya çıkardığı başka bir şeyin de büyük olasılıkla listemi oluşturduğunu söylemem kolay. Muhtemelen aynı şekilde hisseden birçok kişi vardır. Bu yüzden Microsoft’un herhangi bir geliştiricisi olabilirdi, burada doğru seçim yaptılar.

Ne düşünüyorsun? Microsoft’un münhasır savaşta ayakta durabilecek bir bacağı olabileceği bir döneme mi yöneliyoruz? Yoksa iki yönden de umurunda değil misin?

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

PUBG ve Minecraft Xbox One Paketleri Açıklandı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478