Sony Playstation 4 Dünyada En Çok Satan İkinci Konsol Oldu!

Başlıklar

2019 yılının haziran ayında 100 milyon  Playstation 4 (PS4) satış  adedini geçen Sony, yeni bir başarıya daha ulaştı.  2019 yılının yaz ve sonbahar aylarının finansal bilgilerini açıklayan Sony, yaz ve son bahar döneminde 2,8 milyon PS4 satışı gerçekleştirdiğini belirtti. Bu yazın başlarında 100 milyon konsol satan Sony, günümüze kadar toplamda 102,8 milyon satışa ulaşarak, ilk çıkardığı Playstation satışlarını geçmiş oldu. Konsol neslinin ilk üyeleri Sega Saturn’nün ve Nitendo 64’ün  satışlarını da geçerek en çok satan konsol sırasında 2. sıraya yerleşti. Satışlarda PS4 e en yakın olan konsol Nintendo Wii ise toplamda 101.8 milyon satışa ulaştı.

AirPods Pro’nun Türkiye’deki Fiyatı Belli oldu!

Dünyada en çok satan konsol olan Playstation 2 toplamda 155 milyon sattı. Sony PS4’ün satışları ile kendi rekorunu yeniden kırmak istese de kırması çok zor gibi görünüyor. Playstation 5 ‘i  (PS5) duyurmasıyla PS4 satışlarında düşüş yaşayarak yıllık gelirin de %17’lik, kar marjında ise %28’lik düşüş yaşadı. Sony bu yılki PS4 satışı hedefini 15 milyondan, 13.5 milyona düşürdü.

En çok satılan oyunlar

PS4’ün  bu kadar satılmasının arkasındaki yatan en büyük nedenlerden biri de;

  • God of War
  • Detroit: Become Human
  • Uncharted
  • Spider Man
  • Days Gone
  • Horizon Zero Dawn
  • The Last of Us

Gibi oyunları  platforma özel olarak çıkarması sayılabilir. PS5’in duyurulması mevcut konsol satışlarını etkilemiş olsa da Death Stranding, Last of us 2 ve Ghost of Tsushima oyunlarının da PS4’e çıkması az da olsa satışlarını etkileyecektir. 7 yıl önce piyasaya tanıtılan konsolun satış politikası PS5 için de ilham kaynağı olmuş durumda. Platform’a getireceği yeni oyunlar ile belki de PS5 ile kendi satış rekorunu kırabilir.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Outlaw ile Mobil Oyunlarda Pvp Devri Başlıyor !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478