Son Dönemin Gözdesi: Antika Sevdası

Her ayın 3. Pazar günü kurulan Ankara / Çayyolu Antika Pazarını gezdik. Nostaljik sesleri arayan kulaklarımız plakçalar tezgahlarında dolaştı. 1960lardan kalma plakçalarlar ve dönem baskı plaklar arasında kaybolduk.

Kalabalıksa dikkatimizi çeken şeylerden bir tanesi oldu. Gitmeden önce bu denli bir kalabalığa rastalayacağımızı hiç beklemiyorduk. Aracımızı park etmek için bikaç tur atmamız gerekti. Sonunda park yeri bulabildik ve biraz da yürümemiz gerekti. Kapıya geldiğimizde kocaman bir Pazar yerinin antika satışı için kurulmuş olduğunu gördük. Beklentimizin üstünde bir kalabalığın olması, tezgah sayısının da oldukça fazla olması yüzümüzü gülümsetti.

Sony Take-Two’yu Satın Alabilir!

Kimi tezgahlar 1 liraya eski kıyafet satıyor, kimi tezgah antika mobilyalara yer vermiş. Benim en ilgimi çekenlerden bir tanesi gaz maskeleri oldu. Birçok gaz maskesi ardarda dizilmiş “beni al” diye bakıyordu. Eski dürbünler, mataralar hatta siyah beyaz fotoğraflar dahi tezgahlarda bizleri bekliyordu.

Antika sevdası çayyolunda her ayın 3. Pazar günü açılan bu Antika pazarının, her ayın ilk pazarı da Ayrancı’da açıldığını öğrendik. Plakçalarlar arasında gezerken fiyat aralığının 250-3000 arası olduğunu öğrendik. Tabi bu rakamlar sadece bu hafta içindi. Bir sonraki gelişinizde daha kaliteli ürünler olabilir ve fiyat aralığı değişebilir.

antika pazarı

Plaklara bakacak olursak da 45’lik yerli dönem baskı plaklar 15 lira civarında başlıyor.  Antika sevdası Yine dönem baskı yerli 33lük plaklar da mevcut ve fiyatları değişken. Yabancı 33’lük plaklarsa 20 lira tabanıyla satışa koyulmuş.

Sizler de nostalji kokusunu almak istiyorsanız her ayın ilk haftası Ayrancı Antika Pazarına, her ayın 3. Haftası da Çayyolu Antika Pazarına gidebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • StevMete12 ay önce
  • Antikalara bayılırım güzelmiş bu

Sıradaki içerik:

Ücretsiz Nintendo Switch oyunları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478