Saatlerce PUBG Mobile Oynayan Çocuk Yaşamını Yitirdi

Dünyanın en çok oynanan mobil oyunlarından birisi olan PUBG Mobile yine bir ölüme neden oldu. Saatlerce PUBG Mobile oynayan çocuk yaşamını yitirdi. 

Battle Royale türünün en çok oynanan oyunların başında gelen PUBG ölümleri önlenemiyor. Fortnite oyunu ile birlikte en çok oynanan oyunlar arasında yer alan PUBG yine bir ölüme neden oldu. Hindistanda ailesi PUBG Mobile destekleyen bir akıllı telefon almayan çocuğun intihar etmesi üzerine sabıkalı bir oyun olan PUBG’ı 6 saat boyunca aralıksız oynayan çocuk yaşamını yitirdi.

Battle Royale Oyunu PUBG Yükselişi Devam Ediyor

PUBG Mobile oyuncusu olan ve Hindistan’ın Neemuch kentinde yaşayan Furkan Kureyşi, belirtilenlere göre takım arkadaşlarına bağırırken yaşamını yitirmiş. Kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre Furkan’ın yanında olan kız kardeşi Fiza, kardeşinin arkadaşlarına “Payladın, Payladın” diye bağırmasının ardından kulaklığıyla birlikte cep telefonunu fırlattığını söyledi. Arkadaşlarına bağırdıktan sonra baygınlık geçiren Furkan’ın hastaneye kaldırılmasının ardından hayatını kaybettiği belirtiliyor. 

Hindistan’da PUBG Ölümleri Artış Gösteriyor

Doktorlar tarafından yapılan açıklamada Furkan’ın hastaneye geldiğinde nabzının atmadığını söyledi. Adrenalinin kalp krizine yol açabildiğini belirten uzman doktor Ashok Jain, “Furkan’ı yaşama geri döndürmek için çok uğraştık ancak başaramadık” dedi. Hint doktorlar PUBG yüzünden başka gençlerin de yaşamını yitirdiğini ve yetkililerin bu konuda bir şeyler yapması gerektiğini belirtiyor. Hindistan’da son olarak 20 yaşında bir PUBG oyuncusu boyun ağrıları nedeniyle gittiği hastanede yaşamını yitirmişti. 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Windows için iCloud yepyeni özellikler ile güncellendi! | OyunPixel.com1 sene önce
  • […] Saatlerce PUBG Mobile Oynayan Çocuk Yaşamını Yitirdi […]

  • WWE Universe Mobil Platformlar İçin Çıktı | OyunPixel.com1 sene önce
  • […] Saatlerce PUBG Mobile Oynayan Çocuk Yaşamını Yitirdi […]

Sıradaki içerik:

Bu Jenerasyonun En Başarılı Oyunu GTA 5

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478