ROG Rapture GT-AC2900 ve TUF Gaming VG32VQ tanıtıldı!

Gaming

Başlıklar

Asus oyuncular için ROG Rapture GT-AC2900 ve TUF Gaming VG32VQ modellerini tanıttı. Bakalım Asus’un yeni ürünleri oyunculara neler sunuyor?

Asus bugün oyuncular için router olan ROG Rapture GT-AC2900 ve oldukça etkileyici özelliklere sahip olan TUF Gaming VG32VQ monitörünü tanıttı. Peki, ROG Rapture GT-AC2900 ve TUF Gaming VG32VQ oyunculara neler sunuyor?

ROG Rapture GT-AC2900 özellikleri

Yeni ROG Rapture GT-AC2900 çift bantlı gigabit Wi-Fi Router, GeForce Now Recommended router programı için NVIDIA tarafından sertifikalandırılmış ilk ROG yönlendiricisi olmasıyla dikkat çekiyor. GeForce NOW recommended routerları, bulut oyunları için mümkün olan en iyi deneyim kalitesi ve en düşük gecikmeyi sağlamaları için sıkı testlerden geçiyor.

ROG Rapture GT-AC2900, birlikte gelen RGB aydınlatmasıyla oyun alanlarına ayrı bir hava katmasının yanı sıra, cihazdan oyun sunucusuna giden trafiğine öncelik veren üç seviyeli oyun hızlandırması sunuyor.

TUF Gaming VG32VQ özellikleri

TUF Gaming VG32VQ, 32 inç HDR desteğine sahip kavisli VA paneli ve QHD (2560×1440) çözünürlüğü ve rekabetçi oyunlar için ultra hızlı 144Hz ekrana sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Ancak bu onun ön plana çıkan tek özelliği değil.

VA panellerinin yüksek kontrast oranları ve iyi renk doğruluğu sağladığı, ancak TN tabanlı monitörlerden daha yavaş yanıt süreleri sağladığı biliniyor. VG32VQ, Extreme Low Motion Blur Sync adı verilen gelişmiş bir bulanıklık azaltma teknolojisi kullanarak bu sorunu çözüyor.Önceki çözümler, hareket bulanıklığıyla mücadelede 1ms tepki süresi elde etmek için sabit bir yenileme hızına ve hızlı yanan arka ışığa sahiptiler.

Hareket bulanıklığı azaltma teknolojisi, arka ışığı yenileme anında yakarken aynı zamanda azaltılmış parlaklığı telafi etmek için ekranın parlaklığını da artırıyor. Bununla birlikte, geleneksel bulanıklık azaltma teknolojileri, grafik kartı ve monitörün yenileme hızları senkronize edilmediğinde artifactlara neden oluyor. Firma, hareket bulanıklığını azaltarak Adaptive-Sync’in değişken yenileme hızı ile birlikte çalışmasını sağlayan bir teknoloji geliştirdi.

Asus’a özgü bir özellik olan ELMB-Sync teknolojisi sayesinde oyuncular hareketli sahnelerin ve akıcı oyunların keyfini çıkartabiliyor.

Gaming

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Xbox One oyunlarında indirim yapıldı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478