Residen Evil 2 Yeniden Geliyor !

Capcom şirketi, uzun senelerdir konsol ağırlıklı platformlara özel olarak çıkarttığı Residen Evil serisinin en sevilen oyunu Resident Evil 2’yi tekrardan yenileyip piyasaya sürüyor. Üstelik de bu kez PS4′ e özel değil. Xbox ve PC’ye de geliyor.

Korku oyunları furyasından önce piyasada sadece bir lider vardı. Resident Evil serisi ciddi bir oyuncu kitlesine seslenmekteydi. E3 2018 bünyesinde bir duyuru yapan CAPCOM , serinin ikinci oyununun yenileceğini açıkladı. Re2’nin seride en sevilen yapımlarından birisinin olması sevindirici bir haberdi. Bir diğer sevindirici olan haber ise oyun sadece PS4’e özel değil, aynı zamanda PC ve XBox platformlarında da çıkacak.

CAPCOM’un Avrupada bulunan ofisi E3 Fuarında yapılan duyurudan sonra oyunun çıkış tarihi hakkında 25 Ocak 2019’u belirterek konuştu. Bu tarihte önce XBox one X için çıkış yapacak olan oyun. Daha sonrasında PC için optimize edilmiş bir versiyona da kavuşacak.

Oyun dünyasında daha öncelerinde de bazı oyunların yenilendiklerini görmüştük. Bu yenilikler büyük çoğunlukta sadece görsel anlamda yapılıyor içerikte pek fazla değişim yaşanmıyordu. Residen Evil 2 ise sadece görsel değişimlerle değil , aynı zamanda daha derin bir  hikaye anlatısına sahip olacak. Tabi ki de buna gerçekçilik ve yeni kontrol tarzları, hayatta kalma gibi günümüz trendleri de dahil edilecek.

İlk çıkışını  21 Ocak 1998 ‘ de yapmı olan Residen Evil 2 , bugün bile hala trend olan gerilim öğelerinin ve bulmaca çözüm aşamalarının ilk defa uygulandığı yapımlar arasındaydı. Hikayeyi bilmeyenlere şöyle kısa bir özet geçelim. Racoon City’de büyük bir salgına maruz kalan insanlar , Zombilere dönüşmektedirler. Henüz işe yeni başlamış olan amatör bir polis memuru Leon Kennedy ve şehirdeki Kolehin öğrencisi Claire REdfield , salgınla mücadele ederler. HEm Leaon hem de Claire’i oynayabildiğimiz bir çok bölüm vardır. Hikaye iki karakterin bakış açısı ile farklı şekillerde ilerlemeye devam eder.

Resident Evil 2 Remastered  Versiyonu hakkında bilgiler geldikçe sizlere ileteceğiz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Zombi Sevenlere Müjdeli Haber ! Dying Light 2 Duyuruldu !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478