Rahat kullanım kolaylığı sunan Windows araçları

Bilgisayarınız için çok rahat bir şekilde hız kazandırabilecek kullanım kolaylığı sunan Windows araçları sayesinde, bilgisayarınızı daha hızlı kullanabileceğiniz gibi kullanım açısından ayrı bir konfor sunmaktadır. Rahat kullanım kolaylığı sunan Windows araçları arasından sizin için seçtiklerimizden bazıları, şunlardır.

Rahat kullanım kolaylığı sunan Windows araçları

Sorun giderme

Bilgisayarınızda internet, USB sürücüler ya da farklı herhangi bir bileşen sağlıklı olarak çalışmıyorsa, birçoğumuzun bildiği gibi hemen sorun giderme seçeneğini kullanarak mevcut sorunu büyük ihtimalle ortadan kaldırabiliriz. Windows tarafından sunulan bu özellik sayesinde, yaşanan soruna dakikalar içerisinde otomatik bir çözüm bulabiliriz. Bunun için denetim masasından sorun giderme seçeneğini tıklayarak hangi unsur da sorun bulunuyorsa seçimini yapıp mevcut sorunu giderebilirsiniz.

Sistem geri yükleme

Rahat kullanım kolaylığı sunan Windows ayarları arasında, yine birçoğumuzun bildiği ancak halen tam olarak nasıl yapıldığını bilmeyen kullanıcıların daha çok olduğu sistem geri yükleme ayarları, bazı durumlarda daha büyük önem taşıyabilmektedir.

Denetim masasına geldikten sonra sistem sekmesi altında gelişmiş sistem ayarları ve sonrasında sistem koruması kısmına gelerek, sistem geri yükleme linkine tıklamanız yeterlidir. Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarı hangi tarihte geri yükleyeceğinizi dair bir seçenek, size sunulmaktadır. Size sunulan seçenekler arasında bilgisayarınızı geri yüklemek istediğiniz tarihi seçerek, sistem geri yüklemesini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca hangi ayar ya da programların etkileneceği hakkında da, size verilecek uyarıyı dikkate almanız faydalı olacaktır.

Güvenilirlik izleyicisi

Hala Windows 7 kullanan ziyaretçilerimiz olacağını düşündüğümüz için, Windows güvenilirlik izleyicisi özelliğine de kısaca değinelim. Tüm yazılım ve donanım değişikliklerini Windows izlemektedir. Kullandığınız sistemde belirli bir performans sorunu fark ettiysen, bu performans sorunu ortadan kaldırmak için arada sırada güvenilirlik izleyicisi bölümünü takip etmenizi tavsiye ederiz. Bunun için denetim masasına geldikten sonra tüm denetim masası ögeleri ve ardından eylem merkezi seçildikten sonra güvenilirlik izleyicisi seçilmelidir.

Dosya geçmişi yedekleme

Kullanım kolaylığı sunan Windows araçları arasında tavsiye edecekler bizden birisi de, dosya geçmişi yedekleme seçeneğidir. Windows 8 sürümünden sonra kullanılmaya başlanan bu seçenek, herhangi bir sorun yaşadığınızda dosyalarda yaptığınız değişikliklerin ve bilgilerin korunmasını sağlamaktadır. Bu ayarı etkinleştirmek için Windows ayarlarına geldikten sonra güncelleştirme ve güvenlik sekmesinden yedekleme kısmına gelip gerekli ayarları yapmanız yeterli olacaktır.

Önerilen İçerik: Windows için iCloud yepyeni özellikler ile güncellendi!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Minecraft hakkında ilginç bilgiler

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478