Battle Royale Oyunu PUBG Yükselişi Devam Ediyor

Tahtını ücretsiz battle royale oyunu olan Fortnite’a kaptıran PUBG yükselişi devam ediyor. İşte milyonlarca oyuncunun büyük bir beğeniye oynadığı PUBG’nin son istatistikleri.

Kore merkezli Bluehole tarafından 2016 yılında işe alınan Brendan Greene Playerunknown’s Battlegrounds oyununu geliştirmeye başladı. Daha önce Arma 2 oyunu için battle royale modu geliştiren Greene bu teklifle birlikte milyonlarca kişinin severek oynadığı PUBG’yi geliştirmeye başladı. 

PUBG Güncelleme #4 PS4 için çıkıyor!

2018 yılının Ocak ayında rekorlar kırarak 3.2 milyon kullanıcı tarafından oynanan oyun Dota 2 online oyuncu rekorunu kırdı. PUBG efsanesinin ne zamana kadar büyüyeceği merak edilirken tam 1 yıl sonra Epic Games’in Fortnite oyunu ücretsiz olarak oyun severlerle buluştu ve PUBG için her şey değişti. 

Fortnite’ın yükselişi karşısında pek bir şey yapamayan PUBG hala da en popüler Battle Royale oyunları arasında yer alıyor. Oyunun yapımcısı tarafından 2018 Aralık’ta The Verge’e verilen röportajda PUBG ve Fortnite’ın oyuncu sayılarının neredeyse aynı olduğu açıklandı. Medyada ve Twitch platformu üzerindeki Fortnite popülerliğine rağmen PUBG yoluna sessizce devam etti ve iddialara göre Fortnite’ın oyuncu sayısını bile geçti. 

PUBG tarafından yapılan açıklamada oyunun 400 milyondan fazla oyuncusu olduğu belirtilirken bu oyuncuların 227 milyonunun aktif oyuncu olduğu belirtildi. PUBG Mobile’ın çıkışıyla birlikte yeniden yükselişe geçen PUBG’nin düşük özelliklere sahip bilgisayarlar için duyurulan ve ücretsiz olan PUBG Lite ile birlikte daha fazla oyuncu tarafından oynanılması bekleniyor. 

Tüm bu rakamlara rağmen analistlerden alınan sayılara göre PUBG’nin aktif oyuncu sayısı PC platformunda düşmeye devam ediyor. Steam verilerine bakıldığında ise her gün oynanama listesinde PUBG Dota 2 ve CS:GO oyununun ardından 3. sırada yer alıyor. Görünen o ki PUBG medya gücünü kaybetmiş olsa da oyuncu kitlesi PUBG’yi severek oynamaya devam ediyor. 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Red Dead Online Eski Günlerine Geri Döndü

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478