Profesyonel Fortnite Oyuncusu Twitch Tarafından Banlandı

Son yılların en popüler oyunlarından birisi olan Fortnite hem kendisine hem de diğer platformlara kazanmadırmaya devam ediyor. Oyuncuların oyunlarını yayınlamak için kullandığı Twitch platformunda en çok izlenen oyunlardan birisi olan Fortnite bu sefer farklı bir konu ile gündeme geldi. Profesyonel Fortnite oyuncusu Twitch tarafından banlandı. 

Profesyonel Fortnite oyuncusu Turner “Tfue” Tenney’in yakın zamandaki davası ile gündeme gelen FaZe Clan bu kez bir oyuncusunun banlanmasıyla gündeme geldi. Ortaya çıkan dava dosyalarına göre FaZe, takımının bir oyuncusu yaşı hakkında yalan söyledi. FaZe Clan’ın üyelerinden birisi olan HighSkyt’ın yaşı 11 olduğu halde 13 gibi gösterildi. Bilindiği gibi Twitch kurallarına göre 11 yaşındaki bir oyuncu Twitch platformu üzerinden yayınlanan turnuvalara katılamıyor. 

500 binin üzerinde takipçisi bulunan HighSkyt’ın kanalı Twitch tarafından kapatıldı. Davanın gündeme gelmesiyle birlikte ortaya çıkan diğer detaylara göre sadece FaZe değil oyuncunun ailesi de yalan söyledi. 

FaZe Banks : Seni Asla Affetmeyeceğim Tfue

Konuyla ilgili olarak Twitch kanalı neden kapattığına dair bir açıklamada bulunmasa da kanalın neden kapatıldığı ortada. Genç oyuncunun önündeki tek engel şimdilik yaşı gibi görünüyor. Twitch platformunda yayın yapabilmek için kullanıcıların 13 yaşının üzerinde olması gerekiyor. 

FaZe Clan’da işler son günlerde yolunda gitmese de Twitch platformunun yıldız isimlerinden birisi olan Nick “Nicmercs” Kolcheff ile kontrat imzalamış ve oyuncuyu FaZe Clan’a dahil etmişti.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • İslam1 sene önce
  • Hak etmiştir kesin. Twitch yayıncılarını bir türlü sevemedim gitti.

Sıradaki içerik:

Snapchat Battle Royale Oyununu İndirmeye Sundu

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478