Pokemon Go hataları ve çözümleri

Dünya genelinde milyonlarca oyuncu sayısına sahip olan, küçüklerin oynadığı kadar yetişkinlerin de oldukça rağbet gösterdiği Pokemon Go oyununda, oyuncuları çıldırtacak derecede hatalar da bulunmaktadır. Pokemon Go hataları ve çözümleri hakkında, bilgiler verdik. İşte oyuncuları adeta deliye çeviren Pokemon Go hataları ve çözümleri…

Pokemon Go hataları ve çözümleri

Sunucu hatası

En sıklıkla karşılaşılan ve sinir bozucu boyutta olan sunucu hataları, en umulmaz anda ortaya çıkarak oyuncularının ciddi anlamda gerginleşmesine neden olmaktadır. Kimi zaman sunucu bağlantı hataları Pokemon Go oyununa gösterilen ilgiden kaynaklanıyor olsa da, kimi zaman da sistemsel sorunlar can sıkıcı boyutlara ulaşmaktadır.

Bu sorundan kurtulmanın basit bir yolu, oyuna Google hesabınız ile giriş yapmanızdır. Her ne kadar tüm server hatalarında kesin bir çözüm olmasa da, sunucu hatalarının birçoğunda çözüm olduğunu söyleyebilirim.

Oyunu indirme ve açma sorunu

Uygulama mağazalarında oyun hakkında gelen en büyük şikayetler biri de, oyunun indirilmesi ve açılması sorunudur. Öncelikle şunu hemen belirtelim ki, oyun sadece belirli ülkelerde oynanmaktadır.

Öncelikle oyunun oynanmasına izin verilen ülkelerde yaşadığınıza emin olmanız gerekir. Ancak oyunu Türkiye’de oynamak için, farklı hesaplar kullanabilirsiniz. Bunun detaylarına bir başka yazımızda ayriyeten değineceğiz. Ya da internet üzerinden nasıl hesap açıp Türkiye’den Pokemon Go oyunu oynayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Uygulama kurulamıyor hatası

Android kullanıcılarının karşılaştığı hatalar arasında yer alan, uygulamanın kurulamaması hatası, genellikle indirme işlemi bitmeden APK dosyasının açılmasından kaynaklanmaktadır. Yani indirme tam olarak bitmeden kuruluma geçmek, bu hatayı almanıza neden olabilir.

Her ne kadar uygulama indirilmiş gibi gözükse de, arka planda indirilmeye devam ediyor olabilmektedir. Bu sorunun görülmesinde ki ikinci bir neden ise, oyunun güvenilir olmayan farklı kaynaklardan indirilmeye çalışıyor olmasıdır.

Oyun sesinin bozuk çıkması

Oyun sesinin bozuk çıkması sorununda ise, en temel neden farklı bir Bluetooth uygulamasının cihazınızla bağlantı kurmaya çalışmasından kaynaklanmaktadır.

Böyle bir sorunla karşılaştığımızda, uygulamayı herhangi bir Bluetooth cihazıyla kullanmamak geçici çözümler arasında yer almaktadır.

Bataryanın hızlı bir şekilde tükenmesi

Oyunun en zevkli anında kim sorunu bu sorunu yaşamak ister ki? Hiç şüphesiz ki oyuncuların en son isteyeceği şeylerden biridir.

Bunun kesin bir çözüm olmayıp, Pokemon Go oyununun birçok oyundan daha fazla batarya tükettiği bir gerçektir. Oyun içi seslerin ve titreşimlerin kapatılması, Ekran parlaklığının düşürülmesi ve batarya tasarruf uygulamalarının kullanılması, bu sorunun giderilmesinde basit bir seçenek olabilir. Ancak hemen şunu belirtelim ki hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, üst düzey bir çözüm sunmamaktadır.

En güncel teknoloji ve oyun haberleri için, web sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeye devam edebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Mustafa7 ay önce
  • Oyunun başında Pokemon seçme yerinde hani üç pokemon varya onlarï seçemiyorum karakterimin dibine giriyorlar telefon titriyor falan yardımcı olursanız sevinirim

Sıradaki içerik:

Android’de gizliliği korumanın yolları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478