PlayStation 5 Özellikleri Sızdırıldı!

Sony firmasının en dikkat çekici ürünlerinden olan Playstation ürünü 2020 yılında tanıtılması planlanıyor.Yepyeni detayları ile gün yüzüne çıkartılmaya devam eden playstation 5,Microsoft şirketine korku salıyor.İşte PlayStation 5‘in sızdırılan özellikleri!

Xbox’a adeta  korku salan PlayStation 5 özellikleri sızdırıldı!

Önceki zamanlarda yapmış olduğu isabetli sızıntılar ile tanınan @TUM_APISAK tarafınca aktarılan bilgiler ile,2020 senesinde bizleri karşılayacak olan PlayStation 5 özellikleri gün yüzüne çıkartıldı.

Bu sene E3 2019‘u pas geçerek, E3 2020‘de yeni bir oyun konsolu ile karşımıza çıkmayı planlayan Sony şirketi, bu zamana kadar piyasaya sunulacak en güçlü oyun konsolu üzerinde çalıştıklarını iddia etti.

playstation 5 çıktı

 

@TUM_APISAK‘ın yapmış olduğu sızıntılara göre,PlayStation 5 konsolu AMD’nin “Gonzolo” kod adını vermiş olduğu yeni nesil işlemcisinden güç alacağı belirlendi.

Playstation 4 Pro’da olduğu gibi, Sekiz çekirdekli bir işlemciden güç alacağı gözlemlenen PlayStation 5’in ayrıca, AMD ZEN 2  mimarisine ev sahipliği yapacağı da ön görülmekte.

Bu işlemcinin ise, Playstation4‘ün mevcut Jaguar tabanlı işlemcisine kıyas ile %50 oranında daha fazla hızlı olacağı tahmin edilmekte. Aktarılmış olan bilgilere göre, bu işlemcinin hızı ise 3.2 GHz seviyelerinde olacağını da belirtelim.

Birçok bakımdan kullanıcılarına eşsiz bir deneyim vaat eden PlayStation 5 ‘in ayrıca grafik işlemcisi hakkında da önemli detaylar @TUM_APISAK tarafından gün yüzüne çıkartıldı. PlayStation 5’in grafik işlemcisinin de minimum 1 GHz hızında çalışacağı tahmin edilmekte.

The Last of us 2 ,Death Stranding gibi merakla beklenen oyunlar PlayStation 5 ile aynı tarihte çıkarılması bekleniyor.

Sizlerin PlayStation 5’den beklentileri nelerdir?

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Playstation 5 Hakkında Açıklamalar! | OyunPixel.com1 sene önce
  • […] Playstation 5 Özelliklerini merak eden okurlarımız bu makaleyi okuyarak bilgi sahibi olabilirler. […]

Sıradaki içerik:

Far Cry : New Dawn Çıkış tarihi belli oldu !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478