Oyunlarda Başarılı Olmanın Sırları

Her ne kadar sanal bir oyun olsa da, duygu dünyamızın tatmin olması psikolojik olarak önemli etkilere neden olmaktadır. Oyunlarda başarılı olmak, mutluluk hormonlarını artırarak, oyuncunun daha rahat ve mutlu olmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca önemli bir stres kaynağı olan oyunlarda başarılı olmanın sırları, aşağıda sizler için paylaşılmıştır.

Oyunlarda Başarılı Olmanın Sırları

Hazırlık Aşaması

Aslında fazla önemsenmese bile, oyuna tam olarak hazırlıklı olmak başarılı olmanın temel kuralları arasındadır. Bu hazırlık sadece donanımsal olarak değil, aynı zamanda zihinsel olarak da olmalıdır. Oyunlarda başarılı olmanın sırları arasındaki ilk kuralımız, donanımsal hazırlığın yanı sıra zihinsel olarak da oyun ve sonrasında başarı için hazırlıklı olmaktır.

Nihayetinde birçok insan eğlence amaçlı oyun oynarken, azımsanmayacak bir çoğunlukta oynadığı oyunlarda profesyonellik göstererek kazanç elde etme çabasındadır.

Düşmanları Gözünüzde Büyütmeyin

Oyun oynarken başarılı olmanın bir diğer temel kuralı ise, oyun içerisinde düşmanınızı gözünüzde büyütmemektir. Bazen karamsarlık ve bazen de istemsizce olan bu davranış, oyun içerisinde panik ve heyecan yaşanmasına ve sonuç olarak da büyük bir hezimete dönüşmektedir.

Bir kısır döngünün içine girip korkarak oynamak yerine, cesaretle oyununuzu oynamanız başarıyı getirecek önemli kurallardan biridir.

Kendinizi Eleştirmesini Bilin

Oynadığınız oyunda başarıya ulaşmak için gerekli olan kilit noktalardan birisi, oyunculuğunuzu kendinizin eleştiriyor olmasıdır. Birçok insan sürekli başarılı olduğu iddiasında bulunsa da, gerçek anlamda başarı sağlayamaz. Bir kendine avutma yöntemi nedeniyle, başarısızlığının üzerini örtmeye çalışması, gerçeklerle yüzleşmesinin önündeki büyük engellerden biridir.

Eğlendiğinizi Unutmayın

Oyun oynarken kaybetmeye neden olan en önemli faktör, gereğinden fazla hırs yapmaktır. Özellikle paralı oyunlarda, bu hırs çok daha fazla olmaktadır. Bu nedenle oyuncu hırslarına yenik düşerek yanlış adımlar atmakta ve oyun içerisindeki kontrolünü kaybetmektedir. Sonuç ise, yine hezimet olacaktır.

Duygularınızı Kontrol Altına Alın

Özellikle takım oyunlarında, oyuncunun duygularını kontrol edememesi de başarısızlık nedenleri arasındadır. Sakin olmak, doğru adımlar atmanızı ve oyunda başarı elde etmenizi sağlayacaktır. Bu sebeple duygularınızı kontrol altına alarak, sakin bir şekilde oyunu yönlendirebilmeniz, oyunlarda başarılı olmanın sırları arasında yer almaktadır.

Özetle: Oyun psikolojisi, her zaman değişkenlik gösteren bir durumdur. Bu yüzden oyun içerisinde yukarıda saydığımız altın kuralları dikkate almanız, daha fazla başarılı olmanızı sağlayacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Ücretsiz Epic Games Oyunu ! (18 TL)

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478