Oyunculu Reklam Videosu Hazırlayarak İnternetten Para Kazanma

İnternet teknolojilerinin gün geçtikçe yeni ve hızlı gelişimlerle ilerlemesi, markaların internet üzerinde büyük bir rekabete girişmesine de neden olmuştur. Bu rekabet neticesinde ihtiyaç duyulan birçok unsurdan birisi olan oyunculu reklam videoları, internet üzerinden gelir elde etmenin bir diğer yoludur. Oyunculu reklam videosu hazırlayarak internetten para kazanma biraz yetenek, birazda senaryo ruhuna hâkim olmaya bağlı bir gelir kaynağıdır. Bu gelir kaynağının mantığını ve nasıl yapılacağını, hemen kısaca aktaralım.

Oyunculu Reklam Videosu Hazırlayarak İnternetten Para Kazanmak

Birçok marka başta sosyal medya olmak üzere çeşitli mecralarda kullanmak için, oyunculu reklam videolarına ihtiyaç duymaktadır. Her ne kadar bunu oyunculuk deneyimi yüksek ünlü sanatçılar ile yapabilir olsalar da, yüz binlerce lira harcamadan daha az tutarlara bu ihtiyaçlarını giderebilecek olmaları ve yeni yüz beklemeleri, onlara daha cazip gelmektedir. Burada devreye, bionluk gibi web siteleri üzerinden bu hizmeti yapan kişiler girmektedir. Sizde gerekli şartları sağlamanız, az da oyunculuk ve senaryo yeteneğine sahip olmanız durumunda, bu kişilerden birisi olabilirsiniz.

Ne Yapmam Gerekli?

Aslında en temel şart, kısa bir reklamı kurgulayıp bu reklamda kendiniz ya da ikinci bir kişinin oynamasıdır. Kimi müşteriler senaryoyu kendisi belirlerken, birçok müşteri profesyonellerden senaryo konusunda da yardım almaktadır. Yani müşteri size, senaryoyu sizin belirlemeniz için istekleri hakkında bilgi vererek, bir reklam videosu isteyebilir. Burada önce senaryoyu hazırlayıp sonra müşterinin onayını aldıktan sonra, reklam videosu çekmeye başlarsınız. Bunun için ihtiyaç duyacağınız tüm gereksinimlerden maddeler halinde bahsedecek olursak, şunları diyebiliriz.

 • Oyunculuk yeteneğinizin bulunması gerekir
 • Reklamda oynayacak yaş aralığı ve cinsiyete sahip olmanız gerekir
 • Ses tonlaması ve diksiyonun, reklam içeriğine uygun olması gerekir.
 • Reklam içeriğine uygun kıyafetlerin temin edilmesi şarttır.
 • Video kayıt cihazının, net görüntü çekebilecek kalitede olması gerekir.
 • Mikrofonun ses kalitesinin, oldukça yüksek olması gerekir.
 • Videoları gerektiğinde düzenleyebilmek için gerekli olan bilgisayar alt yapısı ve programların yanı sıra, bunlara hâkim olacak bilgi seviyenizin olması gerekmektedir.
 • Müşterinin talebi doğrultusunda, senaryo yazabilecek kapasitede olmanız gerekir.
 • Reklam videosu çekeceğiniz ortamı, reklamın temasına uygun bir şekilde dizayn edebilecek imkanın bulunması önemlidir.
 • Yeni müşteriler kazanabilmek için, bionluk ve buna benzer sitelerde üyelik hesabı oluşturmanız ve başta kendi reklamınızı titizlikle yapmanızda Oyunculu reklam videosu hazırlayarak internetten para kazanma için önemli adımlardan birisidir.

Reklam Videosu Çekerek Ne Kadar Kazanabilirim?

Bu soruya net cevap verebilmek, oldukça zordur. Burada sizin kabiliyetiniz, çalışacağınız markalara sunacağınız ve onların size sunacağı teklif gibi, farklı birçok faktör fiyatları etkilemektedir. Nihayetinde buradaki fiyatları belirleyecek kişi, reklamı çekecek olan kişi yani sizsiniz. Reklam videolarınızın rağbet görmesi ve bilinirliğinizin artması, fiyatlara ayrıca etki edecek unsurlar arasındadır. Maddeler halinde reklam fiyatları için etkili olan faktörlere de kısaca değinecek olursak, şunları diyebiliriz.

 • Çekilecek reklamın uzunluğu
 • Reklam için özel bir ortama gitmek ya da hazırlamak gerekliliği
 • Reklam için özel elbise ya da kostüm istenip istenmediği
 • Reklamda sizin dışınızda başka oyuncuların olup olmayacağı
 • Reklam senaryosunun sizin tarafınızdan yazılıp yazılmayacağı
 • Diğer anlaşma detayları

Reklam fiyatlarında belirleyici faktörlerdir. Ancak kısa bir reklam videosu, işi yapan kişiye göre 300 lira ile 5 bin TL arasında değişebilmektedir.

Oyunculu reklam videosu çekerek para kazanmak hakkında aklınıza takılanları, konu altına yorum yaparak editörlerimize sorarak daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Oyun Hesapları Satarak İnternetten Para Kazanmak

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478