Oyun Tarihinin En İyi Boss Savaşları

Boss savaşları, endüstrinin ilk günlerinden beri, oyuncuları kendi sınırlarına zorlayan zorlu görevler olarak gören video oyunlarının bir parçası olmuştur. Boss savaşları birçok farklı oyunun parçası olsa da, bazı oyunlar bossun odaklanmasını ya da en azından oyunun bu karşılaşmalarla neredeyse tanımlandığı deneyimin ayrılmaz bir parçasını oluşturur.

Yıllar boyunca, birçok oyun dikkat çekici boss kavgalarına sahne oldu, ancak bu oyunlar tarihinin en iyi boss savaşları olan oyunlar olarak öne çıkıyor.

Batman: Arkham City

 • Tüm çizgi roman süper kahramanlarının çoğunda, Batman kadar etkileyici bir manga galerisi var. Rocksteady, Batman’e dahil olan kötü adamlar için derinliklerine daldı: Arkham City, Joker ve Penguin gibi ikonik kötülerle, Clayface ve The Mad Hatter gibi daha az bilinen düşmanların yanında.
 • Bosslar, Batman’in bazı kötülükleri yenmesi için bir bahane olarak orada değiller. Hepsi hikayenin ayrılmaz bir parçasıydı ve kavgalarda buna dahil, her bir karşılaşmayı taze tutmak için, Batman’in savaştığı kişilere dayanan zekice bir zekaya sahip.

Cuphead

,

 • Bu boss kavgaları söz konusu olduğunda, birkaç oyun indie Platformer Cuphead ile eşleşebilir. Geçen yıl yayınlanan bu oyunda eleştirel beğeni ve milyonlarca kopya satıldı, Cuphead tamamen boss kavgalarının etrafında inşa edildi.
 • Her bir boss, oyunun 1930’lardaki Fleischer-esintili sanat stilinde güzelce tasarlanmış ve canlandırılmıştır; bu savaşları sadece ezici zorlukları için değil, görsel korkuları için de unutulmaz kılar. Cuphead’deki savaşların bir kısmı, özellikle Kral Dice’e karşı olan bir takım, bazı oyuncuların kontrolörlerini öfkeyle atmak istediklerini yapmış olabilir, ama hiçbir şey nihayetinde oyundaki zorlu bir bossu yenerek tatmin olan bir şey değildir.

Dark Souls

 • Dark Souls, adil ama zorlu oyun ve inanılmaz, korkutucu boss savaşları üzerine inşa eden bir seridir. Dizideki herhangi bir oyun bu listeye kolayca uysa da, serideki en unutulmaz boss savaşlarından bazılarına sahip olmak için ilk Karanlık Ruhlara nod atmak zorundayız. Bell Gargoyles’in kavgasından Gwyn’e, Cinder Lord’a ve Sif ile unutulmayacak bir atılımdan, Büyük Gri Kurt, Karanlık Ruhlar birbiri ardına yapılan büyük bir boss savaşının dizisidir.

God of War 3

 • Tanrılar söz konusu olduğunda Kratos, acımasız bir ölüm makinesidir. “Tanrı’nın Tanrısı”, Yunan mitolojisindeki en tanınmış karakterlerden bazılarını, God Of War 3’e geçtiğimiz zamandan beri azaltmıştır, ancak intikam arayışı hâlâ uzaktadır.
 • God of War 3, God of War tarihinin en görsel açıdan etkileyici ve kesinlikle acımasız boss dövüşlerini, Hercules, Poseidon, Zeus ve diğerleri gibi ağzınızın açık kalacağı karşılaşmalarıyla birlikte sunuyor. İskandinav mitolojisine odaklanan bir sonraki God Of War ile, o oyundaki boss savaşlarından herhangi birinin God Of War 3’te görülen kavgaların üstesinden gelip gelemeyeceğini görmek ilginç olacaktır.

Monster Hunter World

,

 • Monster Hunter World, oyundaki neredeyse her düşman karşılaşmasının bir boss dövüşü olarak düşünülebilmesi bakımından eşsizdir. Monster Hunter World, tehlikeli ve ölümcül hayvanlara sahip olmakla ilgilidir, bunların hepsi, avcıların onları alması için akılda tutulması gereken güçlü ve zayıf yanları vardır.
 • Oyuncular yenilgiye uğratılan canavarlara dayanarak yeni ekipmanların üretilmesi için malzemeleri kazanmak ya da yakalamayı seçebilir ve bu da onları mümkün olan en iyi vitesi elde etmek için tekrar tekrar aynı canavarlarla savaşmaya teşvik eder. Her şeyden önce, Monster Hunter World’teki herhangi bir karşılaşma için 20 dakika ila yarım saat sürecek ve böylece bir kavganın sonu, ona derin bir başarı ve rahatlama duygusu getiriyor.

Shadow of the Colossus

 • Bu listede tamamen boss savaşları etrafında inşa edilmiş birçok oyun var, ama bu kavgaların birkaçı Colossus’un Gölgesindeki colossi’ye karşı olan karşılaşmaların kadar duygusal bir ağırlığa sahip. Oyuncular, tüm 16 colossi’yi yok etmekle görevli olan Wander’ın kontrolünü ele alacak, her bir dövüş hissi, oyuncuların çözmesi için ayrıntılı bir bulmaca gibi. Shadow of the Colossus’taki her dövüşün ardındaki duygusal ağırlık, onları özel hissettiriyor ve oyunun modern oyunda en çok beğenilen oyunlardan biri olmasının nedeninin büyük bir kısmı.

World of Warcraft

 • World of Warcraft 2004 yılında piyasaya sürüldüğünden beri, MMORPG, baskın bossları, özellikle ikonik olarak öne çıkarak, boss savaşlarının adil payını gördü. Oyuncuları koordine grupları bir araya getirmeye, rollerini oynamaya ve etkili bir şekilde iletişim kurmaya zorlayarak, World of Warcraft’daki bosslar ve bunlara bağlı baskınlar, geleneksel oyun deneyimlerine kıyasla özel bir MMORPG özelliğinin ne olduğunu vurguladı. Lich King ile destansı bir savaş ya da Illidian Stormrage ile zorlu savaş olup olmadığı, World of Warcraft oyun tarihinin en heyecan verici boss savaşlarından bazılarını teslim etti.

 • Bu oyunların yanı sıra yıllar boyunca büyük boss dövüşleriyle ünlenen birçok oyun oldu, Bloodborne, Resident Evil, Devil May Cry, No More Heroes ve daha fazlası akla geliyor. Çevrimiçi ve çok oyunculu deneyimlerin bu günlerde video oyunlarının çoğunu oluşturduğu anlaşılıyor olsa da, hayranların geleceğin, burada listelenen başlıkları bile gizleyebilecek boss savaşları ile hala yeni oyunlara sahip olacağının bilincinde olması gerekir.

Hangi video oyunlarını en iyi boss savaşlarına sahip olduğunu düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bize bildirin.

Veya Kıyamet Senaryolu Yeni Çıkacak 10 Oyun ! bu haberimize göz atabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Ücretsiz Steam Kodu ”WIN THE GAME: DO IT!”

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478