Oyun Serverlarından Para Kazanma Yolları

oyun serverlarından para kazanma

Günümüzde oyun sunucuları popülerliğini arttırmış durumda. Özellikle 2000’li yıllardan sonra yaşanan yeni gelişmeler ile oyun dünyasında oyun sayıları katlanarak artmış bulunmakta. Şu anda bağımsız ve firma olarak oyun geliştiricileri yer alıyor. Firma oyun geliştiricileri her zaman oyun çıkarmasa da ve bir oyuna yüklenseler dahi bağımsız oyun geliştiricileri bu konuda daha rahat davranmakta ve bazıları hariç bu grup birçok oyunu kısa sürede çıkarabilmekte. Sizlere anlatacağımız yazıda sizler de oyun serverlarından para kazanma yolları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

oyun serverlarından para kazanma

Oyun Sunucusu Açarak Para Kazanmak

Eğer ki sizde bir oyun sunucusu açmak istiyor ve oyun sunucusundan para kazanmanın yollarını arıyorsanız bunun birçok yolunu sizlere detaylıca ve örnek vererek anlatacağız. Bu konu genel olarak size fikir verme amaçlı olacak.

Gelir Elde Etmenin İlk Yolu

Sunucudan gelir elde etmek için yapmanız gereken ilk adım sunucunun tasarımını ve özelliklerini düzenlemek. Sunucu ne kadar ilgi çekici olur ise oyuncular tarafından o kadar çok oynanacaktır. Bundan dolayı geliştireceğiniz oyun sunucusunun tasarımları ve yer alacak özellikleri önemlidir.

oyun serverı açmak

Özgün Fikirler Üretin

Oyuncular, hep aynı tür sunuculara girmek istemeyebilir. Biraz farklılık arayabilir. Örneğin Minecraft sunucusunu ele alalım. Birçok skyblock ve mini oyun sunucuları piyasada geziyor. Çoğu birbirine benzer şekilde yer almakta. Oyuncular bundan dolayı genellikle en popüler olanını tercih edecek. Siz ya bu oyunlara farklılık katarak özgün bir fikir ile oyuncuların karşısına çıkacaksınız ya da farklı bir oyun türü ile oyunculara yeniliği sunacaksınız.

oyun serverları açmak

VIP Satışı

Sunucuda iyi bir oyuncu kitlesine eriştiniz fakat satış yapacak bir platform kurmadınız mı? Eğer ki sunucudan gelir elde etmek istiyorsanız yukarıdaki adımlardan sonra uygulayacağınız bir diğer yöntem VIP üyelik satışı yapmak. Fakat VIP üyelikler oyuncuların ilgisini çekecek türden olmalıdır. Örneğin hayatta kalma sunucusu yönetiyorsunuz. Bu sunucuda VIP üyelikler için işe yarar ve kolaylaştırıcı yetkiler verebilirsiniz. Bu da VIP üyelik satışları için olumlu bir etki bırakacaktır.

Ürün Satışı

Eğer ki VIP satışlarından iyi bir gelir elde etmediyseniz veya farklı gelir elde etme yolları arıyorsanız bu konuda size ürün satışını önermekteyiz. Örneğin sunucu içi eşya, kasa anahtarı, şans bloğu gibi ürünler satabilirsiniz. Bu da oyuncuların daha fazla ilgisini çekerek sunucuda oynayan oyuncu sayısını arttırabilir. Bu konuda fiyatları iyi belirlemeniz ve işe yarar ürünler satmanız çok önemli bir konu. Bundan dolayı satacağınız ürün ne olursa olsun oyuncuların hayatını kolaylaştıracağı ve değerini arttıracağı bir ürün olmasını tercih etmelisiniz.

Reklamdan veya Sponsorluktan Kazanmak

Gelir elde etmek yalnızca sunucu içi satışlarla olmamakta. Bunun dışında daha fazla gelir elde etmek isteyen bir üye diğer sunucular veya herhangi bir firma ile sponsor olabilir. Ayrıca sunucunuza reklam alarak reklam satışı yapabilir, bu alanda iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Özellikle sunucu içerisinde oyuncu kitlesi yüksek ise bazı firmalar size teklif verebilir veya daha yüksek miktarda gelir elde edebilirsiniz.

Reklam Hazırlayın

Eğer ki bu saydıklarımızdan güzel bir gelir elde etmek istiyorsanız yapacağınız reklam çok önemli bir konu olmakta. Çünkü sunucu ne kadar ilgi çekici bir hal alır ise ve sunucuda oyuncuları tutacak sistemler ne kadar etkili ve fazla olur ise oyuncular sunucuda daha fazla vakit geçirir ve beğenirler ise sunucunun daimi bir oyuncusu haline gelebilir. Bundan dolayı reklama başlamadan önce sunucuyu buna göre en iyi şekilde hazırlamalısınız.

server açarak para kazanma

Eğer ki sunucunuz tamam ise reklam kısmına geçebilirsiniz. Reklam yaparken dikkat etmeniz gereken ilk nokta reklam platformları olmakta. Reklamı yapacağınız alanlar oyuncu kitlesinin ve özellikle o oyunu oynayanların bulunduğu alanlar olmalıdır. Oyun forumları, YouTube’da oyun kanalları, oyun içerikli web siteler gibi çeşitli alanlar reklam vermek için uygun yerlerdir. Diğer bir nokta ise reklamın tasarımı ve kalitesi olmakta. Reklam ne kadar ilgi çekici olursa o kadar fazla oyuncu çekecektir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Halo 2 Anniversary Çıkıyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478